Wpis z mikrobloga

@Soojin21: ogólnie zdanie wykopków jest gówno warte. Ja np piszac tu cos szukam potwierdzenia swoich zalozen - jesli spotykam sie z aprobatą to ok a jak z krytyką to jej ni przyjmuję bo użytkonicy tego portalu to bydło i mam ich dupie
@Soojin21 chorobą jest to, co znajduje się na liście chorób (w Europie icd10). Homoseksualizm został zdjęty z listy poprzez głosowanie, nie da się stwierdzić żadnymi współczesnymi badaniami czy orientacja homoseksualna jest jakiegoś rodzaju defektem czy nie, chociaż opinie specjalistów na ten temat są bardzo różne.

Ważną kwestią w ocenie czy coś mieści się w zakresie psychopatologii jest norma kulturowa. Współcześnie homoseksualizm jest na tyle powszechnie akceptowany, że chorobą być przestał. Wyobraźcie sobie
to te zwykłe 5% kazano nam odrzucać jako nieistotne


@Kaczypawlak: słaba uczelnia jeżeli nie powiedzieli ci że jest coś takiego jak kontekst :)

Pojechałeś na wycieczkę do Afryki. Wróciłeś z gorączką. Idziesz do lekarza lekarz mówi że chorobą przejedzie na 96% sama, ale w sumie to 4% pacjentów umiera jak nie poda się im leku. Nie weźmiesz leku bo Pan na uczelni mówił że mniej niż 5% to nieistotny szczegół? :)
@Probz: ostatnio ktoś wrzucał jakiś artykuł, gdzie było wyjaśnione skąd sie bierze orientacja homoseksualna. Poszukam, może znajdę. O ile pamietam, były to konkretne warunki w trakcie rozwoju płodowego.
@Soojin21: Homoseksualizm to dopust boży. Pani Bóg obarcza homoseksualizmem tych, którzy w poprzednim wcieleniu gardzili gejami i czuli się od nich lepsi. Teraz mają okazję sami posmakować brania w dupę, zrozumieć że takim człowiek się rodzi i sprawdzić jak to wygląda z drugiej strony. Potem taki ex-gej wywalcza dla siebie i swej mniejszości przesadne przywileje, więc znowu za karę zostaje homofobem i tak w kółko.
@youngpsychotherapist: tl;dr: Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) wydające klasyfikację zaburzeń psychicznych (DSM) w serii naukowych debat ustaliło, iż nie ma podstaw do klasyfikowania homoseksualizmu jako zaburzenia i zdecydowało o skreśleniu go z klasyfikacji. Oburzyło to konserwatywną grupkę psychiatrów, która domagała się referendum wśród członków APA z pytaniem czy popierają tę decyzję oraz stojący za nią proces naukowy. Referendum przeprowadzono, konserwy przegrały.

Homoseksualizm został skreślony z listy zaburzeń ze względów naukowych i to
nie widzę sprzeczności z tym co napisałem

@youngpsychotherapist: to spójrz jeszcze raz. Napisałeś, że homoseksualizm został zdjęty z listy przez głosowanie, co jest nieprawdą bo było dokładnie odwrotnie: został z niej zdjęty z przyczyn naukowych, a głosowaniem próbowano owo zdjęcie zablokować.

Zresztą, nigdzie nie napisałem, że ja uważam, że to choroba.

A ja nigdzie nie napisałem, że tak napisałeś.
@qrnx myślę, że przeczytałes kawałek artykułu i po prostu nie wiesz jak działa APA. Nie wiem co Cię oburza w tym co pisze, może zakładasz, że jakieś obiektywne fakty stoją za zdjęciem homoseksualizmu z listy chorób, ale takich faktów nie ma. Dzisiaj seksuokodzy przepraszaja, słusznie zresztą, bo próbowali leczyć homoseksualizm okrutnymi terapiami konwersyjnymi, opartymi na behawioralnej awersji
myślę, że przeczytałes kawałek artykułu i po prostu nie wiesz jak działa APA

@youngpsychotherapist: myślę, że po prostu rzeczywistość okazała się sprzeczna z twoimi przesądami i teraz wymyślasz na poczekaniu jakieś bzdety żeby tego nie przyznać. Dostałeś obszerne i szczegółowe źródło opisujące stan faktyczny, zatem nie możesz już zasłaniać się niewiedzą, więc o ile w pierwszym komentarzu napisałem "ale nie powtarzaj kłamstw", o tyle teraz napiszę po prostu "ale nie kłam".
@Soojin21 homoseksualizm może być powodowany dysfunkcja i nieprawidłowym rozwojem podwzgórza. Organizm męski nie dostaje odpowiedniej dawki testosteronu przy rozwoju. Podwzgórze ma inną budowę u mężczyzn, a inna u kobiet. U mężczyzn jest większe. U osób z zaburzeniami orientacji seksualnej często wielkość jest porównywalna z kobiecym podwzgórzem.
Czytałem kiedyś o tym, ale nie chce mi się szukać. Artykuł był po angielsku. Jak Cię ciekawi to rozejrzyj się po sieci.
@Soojin21: Występuje u zwierząt, więc może to być zaburzenie, zmiany w okresie płodowym lub genetyczne, a może zupełnie coś innego. Warto przeprowadzić rzetelne badania. Zapewne interesujesz się tematem to może masz jakieś publikacje na ten temat, tzn. co jest przyczyną występowania homoseksualizmu u zwierząt. Jeżeli masz to podlinkuj proszę, chętnie poczytam w weekend.
słaba uczelnia jeżeli nie powiedzieli ci że jest coś takiego jak kontekst :)


@sakfa: no Uniwerek Warszawski, serio słaba "uczelnia" przyznaję;]

Dopiero co byłeś taki stonowany i sceptyczny, a tu nagle takie odważne stwierdzenia. Myślę, że masz na to jakieś źródła? Choć wątpię, bo "wypadki w ewolucji" to brzmi z twojej strony komicznie.


@RoHunter: Jak sam sugerujesz komuś, że chcesz go obrazić;]

Istotne dla wielu osób. Nauka służy ludziom. Tutaj
no Uniwerek Warszawski, serio słaba "uczelnia" przyznaję


@Kaczypawlak: myślałem że to oczywiste że uczelnia nie słaba a profesor ze statystyki pewnie dobry, tylko student był kiepski i wyciągnął błędne wnioski... NIe odpowiedziałeś na pytanie o lek, bierzesz czy nie?
myślałem że to oczywiste że uczelnia nie słaba a profesor ze statystyki pewnie dobry


@sakfa: Oj żebyś to widział, jaki tam poziom jest;]

o lek, bierzesz czy nie?


@sakfa: O jak miło, że mnie o to pytasz. Nie muszę udostępniać swoich danych osobistych, a tak to brałem i przez Uniwerek miałem depresję, tam ponad 20% zatrudnionych ma takie problemy, wszystko dzięki tej uczelni i jej poziomowi( ͡° ͜ʖ
@sakfa: No to może wrócimy do tematu i podasz mi takie role społeczne homoseksualisty jak się na uniwerku wykłada? Jesteś w stanie coś wymienić, podać jakieś przykłady? Czy tylko potrafisz się czepiać przeciwnika, aby go zgnoić? No czekam na prosty przykład( ͡° ͜ʖ ͡°)

podasz mi takie role społeczne homoseksualisty jak się na uniwerku wykłada


@Kaczypawlak: nie jestem eskpertem w tym temacie, czemu miałbym się o tym wypowiadać?

Jestem natomiast niemal ekspertem ze statystyki stąd pozwoliłem sobie skomentować twoją uwagę o ignorowaniu 5% bo rzekomo tak się robi 'normalnie' i stwierdzić że to błąd jeżeli nie weźmie się pod uwagę kontekstu tej liczby. Nawet podałem prosty kontrprzykład który zrozumie 8-letnie dziecko. I nawet ty zrozumiałeś
@sakfa: Sam to zacząłeś wyzywanie, co do statystyki też się tak słabo odniosleś. W sumie widzę, że sprawa Cię przerasta i to grubo, jednak się wypowiesz. W sumie nikt tutaj nie podał przykładu roli spoĺecznej homoseksualisty a tyle osób się wypowiedziało. No jak z gospodarką u komunistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)