Wpis z mikrobloga

Czy homoseksualizm to choroba?


Seksuolodzy: nie

Psycholodzy: nie

Psychiatrzy: nie

Wykopki bez wykształcenia medycznego: tak

Zgadnijcie czyje zdanie jest w tym temacie gówno warte ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Soojin21: No dobra, ale to wszyscy jednomyślnie? Inna sprawa nie podałeś żadnych źródeł na poparcie swoich wywodów, czyli tego co rzekomo twierdzą seksuolodzy, psycholodzy czy psychiatrzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaczypawlak https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.

Każde poważne środowisko naukowe twierdzi, że homoseksualizm jest normalny. Ci, którzy twierdzą inaczej podejrzanie często są powiązani z pewnym środowiskiem religijnym ( ͡º ͜ʖ͡º)
myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.


@Soojin21: Teorii ewolucji nikt jeszcze nie obalił a do tej pory ludzie się kłócą czy to nie ściema;] Co do tych odkryć naukowych to też nie można we wszystko wierzyć, kiedyś nauką był niby marksizm czy łysenkizm.

Każde poważne środowisko naukowe twierdzi, że
@Kaczypawlak

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej

Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji.  W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń
myślałam, że to powszechnie znane fakty (jak to, że Ziemia jest kulą), ale jak widać niektórzy są trochę do tyłu i jeszcze nie słyszeli o 'ostatnich' odkryciach naukowych.


@Soojin21: I tu mnie rozwalił ten fragment

rola społeczna i tożsamość seksualna (ang. sexual identity), rozumiane jako jedna z wielu ról istniejących w społeczeństwach[20].


Normalną rolą społeczną homoseksualistów jest to, że są "obciachem", każdy się z nich śmieje i określenie kogoś tym mianem
Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji.  W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej,


@liberalnysernik: U mnie na uczelni od zawsze przy analizowaniu statystycznych kazano zwracać na coś takiego jak przedział to te zwykłe 5% kazano nam odrzucać jako nieistotne( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Jestem po biologii/biotechnologii. W sumie to są wyjątki potwierdzające
No dobra, ale to wszyscy jednomyślnie?


@Kaczypawlak:

Obecnie istnieje naukowy konsensus, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności, co potwierdzają oświadczenia szeregu organizacji naukowych, m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego, Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, Amerykańskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm_w_klasyfikacji_DSM
@prawa_reka_sorosa: to wiem, ale nie pytałem Ciebie a tamtych konkretnie. Poza tym to co jest teraz, nie oznacza, że tak będzie zawsze. Zobacz na teorie o wyższości niektórych ras ludzkich ponad inne, miało podstawy naukowe aż do lat 40-tych XX wieku, w międzyczasie był marksizm czy łysenkizm. Weź też pod uwagę, że część ludzi nie uznaje teorii ewolucji( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tych odkryć naukowych to też nie można we wszystko wierzyć

to co jest teraz, nie oznacza, że tak będzie zawsze

Zobacz na teorie o wyższości niektórych ras ludzkich ponad inne


Czytaj: nie wierzę w to, co nie pasuje do mojego wyobrażenia o świecie. Mętnie krążysz wokół tematu, półsłówka, wymijające zdania, brak konkretności. Po prostu powiedz, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem największych i najbardziej prestiżowych organizacji w świecie nauki o
Jest od około 45 lat i nie wygląda na to by cokolwiek w tej sprawie miało się zmienić. Jeżeli coś się pojawi to będziemy mogli o tym porozmawiać, a na razie to tylko gdbynie.


@prawa_reka_sorosa: Pitolenie, tylko w USA, jak już piszesz, no bądźmy poważni ja tu się powołuję na WHO

Usunięcie homoseksualizmu przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) z klasyfikacji DSM w 1973 roku poprzedziły naciski ze strony gejowskich aktywistów oraz
Czytaj: nie wierzę w to, co nie pasuje do mojego wyobrażenia o świecie. Mętnie krążysz wokół tematu, półsłówka, wymijające zdania, brak konkretności. Po prostu powiedz, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem największych i najbardziej prestiżowych organizacji w świecie nauki o seksualności, psychologii i psychiatrii, bo kłóci się to z twoim postrzeganiem tej sprawy, choć nie masz na tym polu żadnej wiedzy w porównaniu do naukowców tym się zajmujących. Przyznanie się do "foliarstwa"
@Probz: ja brałem udział w takim badaniu na temat orientacji, część osób z badań miało mieć badanie tomografem, ale niestety z powodu tego jakie "przygody" miałem na studiach (a więc branie jakiegoś leku, którego normalnie nie powinienem brać) to nie mogłem wziąć udziału w tym etapie badań.
I liczba podanych źródeł poza wikipedią, gdzie w teorii każdy może pisać co chce "u mnie w liceum jak ktoś podawał wikipedię jako źródło to od razu nie zaliczał( )", jest równa liczbie ZERO( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Gdyż Wikipedia nie jest źródłem samym w sobie, a zbiorem różnych źródeł (zajrzyj do źródeł, na którym opiera się dane stwierdzenie). Co w
A to nie rozumiesz? Były całe instytuty badawcze Karola Marksa, co badali jego dzieła


@Kaczypawlak: To takie dziwne lub gorszące? Wpływ Marksa na ekonomię i współtworzenie fundamentów socjologii jest niezaprzeczalny. Co innego badania nad Marksem w krajach komunistycznych, do których być może się odwołujesz.

Ja tylko jestem sceptyczny, to jak niby z żywnością X składnik jest ok, potem X jednak nie jest ok.


Możesz być w ten sposób sceptyczny do ogromnej
Wpływ Marksa na ekonomię i współtworzenie fundamentów socjologii jest niezaprzeczalny.


@RoHunter: I się skończyło jak skończyło;]

Możesz być w ten sposób sceptyczny do ogromnej ilości spraw. Wybrałeś ten, bo to głośny temat i kłóci się z twoimi przekonaniami, a nie masz żadnej wiedzy, żeby to kwestionować. Fragment o funkcjach społecznych mówi wiele o tobie.


@RoHunter: No dobra, ale jaka jest funkcja społeczna geja?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@artpop: @RoHunter: Ja czytam i zadaję pytania, a tu już mieszacie mnie z błotem, że wiecie lepiej, a gówno wiecie, tylko przytaczacie cudze dzieła a nic ze swojej wiedzy czy umiejętności. Hunwejbini jedni. Czysty destylat głupoty widzę "x powiedział tak, a więc to prawda" xD
Ja jestem po biologii i statystykę miałem 2 lata, a więc się sam lepiej nie odzywaj. Żałosne jak cholera. Naczytali się jakiś gówien i myślą, że cały świat podbili. Nie wyglądasz na osobę myślącą samodzielnie tylko na taką "powiedzieli tak, a więc ok".


@Kaczypawlak: W jaki sposób chcesz więc "odrzucić" te "5%"? Na czym miałoby to polegać w przypadku badań nad mniejszościami seksualnymi i jaki chce skutek osiągnąć? Jakimi metodami badawczymi
@Soojin21:
po prostu na wykopie zależy kogo dziś trollujemy, ewentualnie mamy IQ gaśnicy pianowej, mianowicie

wykop sytuacja nr 1:

WOLNY RYNEK NAJLEPSZY!!!! NIKT NIE POWINIEN SIĘ NIKOMU #!$%@?Ć W ŻYCIE!!!!! PAŃSTWO MNIE OKRADA I INWIGILUJE!!!!!!! OSTATNIO SPRZEDAWAŁEM W MIEJSCU PUBLICZNYM CEBULĘ I MI MANDAT WYLEPILI!!!!! WOLNE PAŃSTWO???? NIE!!!!! JAK TO POLISMAN PRZESZUKUJE MNIE? PRZECIEŻ MAM PRAWO NOSIĆ TO CO CHCĘ


również wykop, ale sytuacja nr 2:

GEJE DO GAZU!!!!!! JA NIE
źródło: comment_qyYeqoxQkoVkp1hXx6ao1iO5wNAVrFRt.jpg
W jaki sposób chcesz więc "odrzucić" te "5%"? Na czym miałoby to polegać w przypadku badań nad mniejszościami seksualnymi i jaki chce skutek osiągnąć? Jakimi metodami badawczymi chcesz się posłużyć? Skoro ja jestem niesamodzielnie myślący, to myślę, że możesz przedstawić jakieś rozwiązania, skoro tak bardzo stajesz w opozycji.


@RoHunter: Stosując te kryteria, ciężko ich nazwać normalnymi, w sumie to dosłownie błędy, wypadki w ewolucji, których jest pełno. Dosłownie mało istotne z
ciężko ich nazwać normalnymi


@Kaczypawlak: Nie o tym była mowa we wpisie. Leworęczni też nie są "normalni".

w sumie to dosłownie błędy, wypadki w ewolucji


Dopiero co byłeś taki stonowany i sceptyczny, a tu nagle takie odważne stwierdzenia. Myślę, że masz na to jakieś źródła? Choć wątpię, bo "wypadki w ewolucji" to brzmi z twojej strony komicznie.

Dosłownie mało istotne z dziedziny badań czy rozwoju nauki.


Istotne dla wielu osób. Nauka
@Soojin21

Zgadnijcie czyje zdanie jest w tym temacie gówno warte


Gówno warte jest zawsze to zdanie, które nie wynika z rzetelnych badań, a z uprzedzeń lub poprawności politycznej.
Dziś każdy autorytet jest skończony, jeśli powie coś niepoprawnego politycznie. Dzięki temu rzetelność takich "badań" stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Choroba to nie jest, to jest dysfunkcja.