Wpis z mikrobloga

@MateriaBarionowa: Zalozmy, ze Bog powiedzial ludziom, ktorzy spisali Stary Testament wszystko, lacznie z e=mc2, o Wszechswiecie. Co oni mogli zrozumiec? XDD Zapisaliby to tak, jak jest w Starym Testamencie. Bardzo glupi Twoj argument, nie zastanowiles sie nawet przed napisaniem chyba.
@MateriaBarionowa: Nikt wierzacy nie chce takiej wszechwiedzy weryfikowac. Jaki fakt mial im podac? Teorie wzglednosci? Wtedy nie istniala nauka zwana fizyka stary. Ani biologia. Dodatkowo Jezus przekazal pewne uniwersalne prawdy, ktorych do dzis nie jestesmy w stanie spelniac jak milosc do blizniego itp. rzeczy. Przeciez to jest naprawde dobra filozofia, ale wymagalaby zaangazowania calego swiata i do tego chyba dazymy, sam nie wiem.
Zalozmy, ze Bog powiedzial ludziom, ktorzy spisali Stary Testament wszystko, lacznie z e=mc2, o Wszechswiecie. Co oni mogli zrozumiec? XDD Zapisaliby to tak, jak jest w Starym Testamencie. Bardzo glupi Twoj argument, nie zastanowiles sie nawet przed napisaniem chyba.


@DywanTv: Ej, ale wiesz że istnieje coś takiego jak dyktowanie? xD Jakby ci Hawking zaczął opisywać fizykę czarnych dziur to też byś jej nie rozumiał, ale nie przeszkodziłoby ci w żaden sposób
xDDD Zrobmy ekspryment. Opisz mi fizyke czarnych dziur za pomoca jezyka staropolskiego. Zalozmy, ze nie wiem co to kosmos, czarna dziura, fizyka.


@DywanTv: Ej, ale wiesz że istnieje coś takiego jak definiowanie? xD Słowa to tylko skrótowe opisy konceptów, a koncepty są uniwersalne i niezależne od języka. Jak ci brakuje nazwy jakiegoś zjawiska, to ją tworzysz.

Przykładowo starożytni Żydzi mogli nie wiedzieć czym jest zjawisko promieniowania, ale oddawanie ciepła znali bardzo
@Hound: Chodzi o to, ze Bog wybral konkretny moment w historii, aby przekazac ludziom prawdy moralne. On nie mieszal sie do nauki, dal ludziom rozum po to, zeby sami to ogarneli.
Chodzi o to, ze Bog wybral konkretny moment w historii, aby przekazac ludziom prawdy moralne.


Prawdy moralne? xD Jakie to dokładnie prawdy moralne? Że niewolnictwo jest ok? Że tyrania jest ok? Że kobiety mają być podporządkowane mężczyznom? Że nie wolno nosić ubrań tkanych z dwóch różnych materiałów? Że nie wolno pracować w określonych porach? Czy może że jak się jest bogiem to można arbitralnie zabijać i torturować ludzi na lewo i prawo?