Wpis z mikrobloga

Mirki,

- ile godzin poświęciliście na naukę programowania (bieżących i poprzednich technologii) - (w formie pasji, przed studiami, na studiach, dodatkowo po pracy, w zarwanych nockach)? (CZAS)
- ile własnej kasy musieliście zainwestować [książki, kursy, sprzęt, inne koszty]? (KASA)
- z ilu rzeczy musieliście zrezygnować [dziewczyna, imprezy, odpoczynek]? (WYRZECZENIA)

żeby być tam gdzie jesteście TERAZ?

i czy z perspektywy czasu opłaciło wam się to wszystko na moment w którym aktualnie jesteście? (ZAROBKI / ZADOWOLENIE ŻYCIOWE)

i ostatnie pytanie.. dużo wam brakuje do tych 15k ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #programowanie #programista15k #informatyka
  • 11
@kajbu: W komputery bawię się od 6 roku życia, pierwszy program napisałem jak miałem 7 czy 8 lat. Poświęciłem tysiące godzin. Kasy nie wiem, rodzice zawsze sponsorowali, potem nie liczyłem. Opłaciło się, mam hobby za które mi płaca. ;)
@kajbu: w roznych okresach roznie... Programowaniem zainteresowalem sie w szkole podstawowej, ale wtedy dostep do sprzetu mialem niewielki, wiec duzo czytalem testowalem raz w tygodniu (mniej wiecej). W liceum bylo troche lepiej, bo 1) mielismy zajecia eksperymentalne przygotowane przez politechnike 2) poniewaz umialem troche wiecej, to za korepetycje z programowania mialem wiekszy dostep do roznych sprzetow. Tak wiec zaczalem jakies 5 -6 lat przed studiami.. Na wlasny komputer uzbieralem dopiero bedac
opłaciło się nie brakuje []


@chrzano: zazdro.. ja też kiedyś ostro kodowałem, ale musiałem zaprzestać. Od nadmiernego pisania powykrzywiały mi się palce. Minęło trochę czasu, nadal są krzywe, ale myślę, czy by nie wrócić do zawodu.
powykrzywiały Ci się palce od programowania i nie możesz przez to pracować? Dawaj zdjęcie palców


@htfhere: mogę pracować, nie utrudnia mi to pracy, ale szpeci. Nie chciałem, żeby się pogłębiało. Na pierwszy rzut oka przeze mnie wygląda w miarę okej ale tylko dlatego, że ja do tych palców jestem po prostu przyzwyczajony. Starsi programiści też często mają krzywiznę. Dopiero jak ktoś im zwróci uwagę to to zauważają.
@kajbu:
- Trudno dokładnie oszacować, bo dokładniej zająłem się nauka programowania dopiero w przeciągu mniej więcej pół roku. Ale wcześniej 4 lata technikum, 3,5 roku studiów plus bardzo dużo informacji przyswojonych o matematyce czy fizyce, a to także pomaga w pracy. Także dużo dokładnie oszacować. Szczególnie że dużo czasu poświęcałem na rozwijanie umiejętności graficznych, a później także zawodowo.
- w sumie pomijając czas, to 0 zł. Jeden komputer kupiłem do grafiki,