Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009)

Bardzo szanuje zapachy uniwersalne, które z powodzeniem można nosić cały rok, bez zważania na pogodę. Perfumy te jednak musza w sobie mieć "to coś", bo o ile wiele jest uniwersalnych pachnideł tak niewiele z nich jest na naprawdę dobrym poziomie. Idealnym przykładem na dobrego all-year roundera jest He Wood Rocky Mountain Wood. Kupiłem go w pół- ciemno. Pamiętam, że mieszkając w UK przetestowałem wszystko co tylko możliwe od Dsquared2 i z całej tej przeciętności jako-takie wrażenie wywarł na mnie tylko Rocky Mountain. O zapachu jednak dość szybko zapomniałem a w głowie udało mi się tylko zanotować, że ma podobny klimat do Encre Noire. Jak już mieszkałem w Polsce to codziennie przeczesywałem allegro w poszukiwaniu jakichś dobrych okazji w licytacjach i tak trafił się on. Bardzo mi się spodobał. Momentalnie wyczułem podobieństwo do Encre Noire. Aromat jednak okazał się bardzej przystępny, wetywerja nie tak ciężka a lekka i przyjemna, choć pierwsze minuty po aplikacji to dosłownie klon Lalique'a. Perfumy te przypominają mi las, taki wilgotny jakby chwile po deszczu, w Encre jest to już las ale po urwaniu chmury a chodząc przez niego taplamy się w błocie. He Wood Rocky Mountain Wood to bardziej lekka i przyjemna wersja Encre Noire, dająca mi niezwykłą świeżość i radość z noszenia. Zapach ten ma też w sobie coś kojącego, jest tak przyjemny w odbiorze, że uspokaja. Jeśli szukacie zapachu na cały rok to zapoznajcie się z tym małym dziełem sztuki perfumeryjnej bo naprawdę warto bo to jeden z lepszych leśnych zapachów.

typ: woody-spicy
zapach: 7,0/10
trwałość: 6,510
projekcja: 6,5/10
cena: ~150 zł za 100 ml
podobne: Lalique Encre Noire, Lalique Encre Noire Sport, Lalique Encre Noire a L'Extreme, Dsquared2 He Wood, Armand Basi Wild Forest.
dr_love - #150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009...

źródło: comment_a17fNbr3nvCj5jz403ideqhRVBSxPmBa.jpg

Pobierz
  • 69
@dr_love: no elo! Chociaż nie zgodzę się z parametrami. Trwałość jest bardzo solidna. Nie wiem czy do końca leśny zapach - bardziej bym powiedział suchy drewniany. Lasy u nas bardziej kojarzą się z drzewami iglastymi i tutaj już .więcej ciekawych propozycji. Bardzo przyjemna i jeszcze w podobnym klimacie jest Itasca od Lubin - bardziej złożone, nieco słodkie i niestety przeciętne parametry jak na cenę, ale odlewkę ze smutkiem i przyjemnością skończyłem.
HansLanda88 - @dr_love: no elo! Chociaż nie zgodzę się z parametrami. Trwałość jest b...

źródło: comment_6tjjN4Pqqa0UV9dFopbmDj5whg1TTBXY.jpg

Pobierz
@HansLanda88: Hej, fajnie, że ludzie odpisuje i wyrażają swoją opinie, właśnie miałem taka nadzieje robiąc ten tag, żeby jak najwięcej porozmawiać, bo z kim mam to robić? :) Mi właśnie takie zapachy jak Rocky albo Encre kojarzą się z lasem, Itasca muszę sobie przypomnieć bo pamięć mnie już zawodzi ale na pewno testowałem razem z Idole i mam nawet dodane do watch listy :)
@dr_love
Fajne są.
Pamiętam, że kiedyś mi je Pani w tagomago poleciła i był to jeden z moich pierwszych zapachów z kategorii drzewnych które miałem okazję przetestować.
Podobieństwo w otwarciu faktycznie gdzieś w tej wetywerii, ale chyba tylko tu :D
Good job (òóˇ)
@dr_love: koluniu, a może byś zrobił jakiś poradnik dotyczący dobierania/zakupu perfum? Jak oceniać, czym się kierować, co warto wiedzieć i na co uważać.. widać po plusach, że jest ssanie na taki kontent i byłby fejm - a co najważniejsze dużo osób na tym skorzysta. Ty w nagrodę zostaniesz obsypany plusami... Myślę że to dobry dill ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Van_der_Wons: hehe, ja np. po 30 minutach Gucciego nie czuje, mógłbym pół flakonu użyć i nic. Poza tym, nie bardzo mi sie podoba, wole np. Hanae Mori HiM, klimat identyczny, ale zapach dla mnie ciekawszy :)