Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009)

Bardzo szanuje zapachy uniwersalne, które z powodzeniem można nosić cały rok, bez zważania na pogodę. Perfumy te jednak musza w sobie mieć "to coś", bo o ile wiele jest uniwersalnych pachnideł tak niewiele z nich jest na naprawdę dobrym poziomie. Idealnym przykładem na dobrego all-year roundera jest He Wood Rocky Mountain Wood. Kupiłem go w pół- ciemno. Pamiętam, że mieszkając w UK przetestowałem wszystko co tylko możliwe od Dsquared2 i z całej tej przeciętności jako-takie wrażenie wywarł na mnie tylko Rocky Mountain. O zapachu jednak dość szybko zapomniałem a w głowie udało mi się tylko zanotować, że ma podobny klimat do Encre Noire. Jak już mieszkałem w Polsce to codziennie przeczesywałem allegro w poszukiwaniu jakichś dobrych okazji w licytacjach i tak trafił się on. Bardzo mi się spodobał. Momentalnie wyczułem podobieństwo do Encre Noire. Aromat jednak okazał się bardzej przystępny, wetywerja nie tak ciężka a lekka i przyjemna, choć pierwsze minuty po aplikacji to dosłownie klon Lalique'a. Perfumy te przypominają mi las, taki wilgotny jakby chwile po deszczu, w Encre jest to już las ale po urwaniu chmury a chodząc przez niego taplamy się w błocie. He Wood Rocky Mountain Wood to bardziej lekka i przyjemna wersja Encre Noire, dająca mi niezwykłą świeżość i radość z noszenia. Zapach ten ma też w sobie coś kojącego, jest tak przyjemny w odbiorze, że uspokaja. Jeśli szukacie zapachu na cały rok to zapoznajcie się z tym małym dziełem sztuki perfumeryjnej bo naprawdę warto bo to jeden z lepszych leśnych zapachów.

typ: woody-spicy
zapach: 7,0/10
trwałość: 6,510
projekcja: 6,5/10
cena: ~150 zł za 100 ml
podobne: Lalique Encre Noire, Lalique Encre Noire Sport, Lalique Encre Noire a L'Extreme, Dsquared2 He Wood, Armand Basi Wild Forest.
dr_love - #150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009...

źródło: comment_a17fNbr3nvCj5jz403ideqhRVBSxPmBa.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@dr_love: mam już zamówioną próbkę He Wood i kilka innych polecanych przez Ciebie zapachów, jednak najbardziej nie mogę się doczekać jak przetestuję Rive Gauche - natrafiłem też (zuoełnie przez przypadek!) na filmik jednej youtuberki, która strasznie zachwala te pachnidło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam na dzieję, że w miarę szybko opiszesz też Rasasi La Yuqawam. Mam Hawas'a, którego używałem w lato i
  • Odpowiedz
@3nriqu3: jestem dobrej myśli, świetny zapach na codzień, daj znać jak dojdzie.
@jatylkonaprobe: uwielbiam AHS, właśnie leci do mnie 20 ml bo już mija 2 rok od mojego rozstania z nim. Wkrótce recenzja
@Unexist: mam nadzieje tylko, ze nie kupujesz damskiego Rive Gauche ( ͡° ͜ʖ ͡°) La Yuqawam na pewno opisze wkrótce bo to świetny zapach, jednak jakbym codziennie opisywał zajebiste to pod koniec
  • Odpowiedz