Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009)

Bardzo szanuje zapachy uniwersalne, które z powodzeniem można nosić cały rok, bez zważania na pogodę. Perfumy te jednak musza w sobie mieć "to coś", bo o ile wiele jest uniwersalnych pachnideł tak niewiele z nich jest na naprawdę dobrym poziomie. Idealnym przykładem na dobrego all-year roundera jest He Wood Rocky Mountain Wood. Kupiłem go w pół- ciemno. Pamiętam, że mieszkając w UK przetestowałem wszystko co tylko możliwe od Dsquared2 i z całej tej przeciętności jako-takie wrażenie wywarł na mnie tylko Rocky Mountain. O zapachu jednak dość szybko zapomniałem a w głowie udało mi się tylko zanotować, że ma podobny klimat do Encre Noire. Jak już mieszkałem w Polsce to codziennie przeczesywałem allegro w poszukiwaniu jakichś dobrych okazji w licytacjach i tak trafił się on. Bardzo mi się spodobał. Momentalnie wyczułem podobieństwo do Encre Noire. Aromat jednak okazał się bardzej przystępny, wetywerja nie tak ciężka a lekka i przyjemna, choć pierwsze minuty po aplikacji to dosłownie klon Lalique'a. Perfumy te przypominają mi las, taki wilgotny jakby chwile po deszczu, w Encre jest to już las ale po urwaniu chmury a chodząc przez niego taplamy się w błocie. He Wood Rocky Mountain Wood to bardziej lekka i przyjemna wersja Encre Noire, dająca mi niezwykłą świeżość i radość z noszenia. Zapach ten ma też w sobie coś kojącego, jest tak przyjemny w odbiorze, że uspokaja. Jeśli szukacie zapachu na cały rok to zapoznajcie się z tym małym dziełem sztuki perfumeryjnej bo naprawdę warto bo to jeden z lepszych leśnych zapachów.

typ: woody-spicy
zapach: 7,0/10
trwałość: 6,510
projekcja: 6,5/10
cena: ~150 zł za 100 ml
podobne: Lalique Encre Noire, Lalique Encre Noire Sport, Lalique Encre Noire a L'Extreme, Dsquared2 He Wood, Armand Basi Wild Forest.
Pobierz dr_love - #150perfum #perfumy

8/150

Dsquared2 He Wood Rocky Mountain Wood (2009...
źródło: comment_a17fNbr3nvCj5jz403ideqhRVBSxPmBa.jpg
  • 69
@dr_love no to chyba nie ten, bo słodki nie jest zupełnie ale jak się wącha tyle co Ty, to można się pewnie pomylić ( ͡º ͜ʖ͡º), nawiazałem nim do dzisiejszego wpisu, ponieważ wyczuwam w nim coś leśnego, miłą nutę drzew.
@dr_love @makrel_gieldowy też miałem do pracy t4t, ale już sie ulotnił i na wyjściu zarzuciłem Woody mood. T4t mi zaczął przypominać ( po testach) lire xerjoffa, ten sam typ słodyczy plus tytoń i przyprawy. Jak dla mnie na zimę i jesień jak w mordę strzelił ale chciałbym poznać wersje sprzed reformy bo jednak parametry nie są szczególnie mega. A @makrel_gieldowy czujesz podobieństwo do Black bvlgari? Na samym początku troszkę czuć właśnie ta
@Rootkins: U mnie po 3h ledwo co czuć już Tea for Two, musze się mocno zaciągnąć. Ogólnie do Liry nie widze podobieństwa, a szkoda, bo mam chrapkę na tego Xerjoffa, szkdoa tylko, ze kosztuje milion dolarów :(
@dr_love mnie tam lira nie kręci zupełnie :P wolę pachnieć bułeczkami lutensa niż nie upieczonym ciastem drożdżowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale #!$%@?ę, niestety zapach z tego wątku znam tylko z małego testu z D, dla mnie to fiołki jak w mordę strzelił, takie z Fahrenheita tylko lżejsze i bez tej skóry, ale to było daaawno temu, teraz może bym coś innego na jego temat wyskrobał
@art212: będzie i to vintage z lat 90tych bo takiego białego kruka mam :)
@Minishcap: ja już zdublowałem Moschino Uomo:) jedna 125 poszla, teraz zostało mi jeszcze z 40 ml + jakies 15 ml vintage, ktory jest zajebisty
@dr_love: To nie znaczy, że nie dubluje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Np. Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme miałem w każdej wersji. Ostatnio poszła mi flacha 200ml. Obecnie mam 75ml. Jeden z moich ulubionych zapachów nie tylko letnich. Uomo mam tester. Korek dostałem od ojca, któremu kupowałem wersję kiedyś z korkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uomo fajny i uniwersalny zapach.
@Minishcap: Uomo? to moje pierwsze, świadomie kupione perfumy po czytaniu recenzji :) Mam wielki sentyment do nich. Pierwsza randka z obecną dziewczyną w nich, pierwsze komplementy od ludzi za zapachy od Uomo. Flachę będe miał zawsze to pewne. Tylko korka musze nabyć, bo zawsze cebuliłem na testery :)
@dr_love: No to ja mam podobnie z Isseyem. Do tego chyba jeszcze dojdzie stare Kenzo Homme. Z każdego ponad 5 flakonów zużytych. Teraz mam około 40 flakonów i raczej nie zużyję żadnego szybko więc nie dubluję.
Tak te Uomo. Ja korek już mam więc testery mogę kupować w nieskończoność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie dobrym patentem po tych #150 nad, którym myślałem był by tag z
@dr_love: @Bukax7: jestem właśnie po testach. Wrzuciłem przed godz. 12 na obie ręce He Wood, Rive Gauche, CH Men i Feregamo Black. Jeśli mam być szczery to RG mi jakoś nie podszedł. Tak jak czytałem wcześniej pachnie jak pianka do golenia. Osobiście nie czuje się w nim. Może dlatego, że zarost nie rośnie mi z prędkością światła i gole się rzadziej w dodatku maszynnką? ( ͡º ͜ʖ͡