Wpis z mikrobloga

W związku z wyborami na prezydenta Warszawy mam pewien pomysł na selekcję kandydatów. Jak wiadomo, obiecać można wszystko więc nie chciałbym żebyśmy kogoś w tym wątku przekonywali do konkretnego kandyta.

Pytanie brzmi na kogo nie głosować i czemu?

#warszawa #wybory
  • 20
@ostoja: ja szczerze mówiąc unikam do pewnego momentu informacji żeby nie zostać zalanym przez rozdawanie hotdogów proporczyków i czapeczek bo #!$%@? daje. Ale chętnie poznam opinie czemu nie? bo takie łatwiej zostają w pamięci i więcej osób ma konkretny argument przeciwko zamiast za.
@reksiuwielki:
Brak planów budowy metra, chęć ograniczania ruchu samochodów bez poprawy komunikacji (ograniczanie już, poprawa kiedyś), MJN było przeciwne budowie mostu Krasińskiego, pomysł likwidacji miejsc parkingowych tam gdzie obecnie to się sprawdza a parkingów brakuje
@reksiuwielki: na pewno nie na Jakiego: same jego gadanie na temat lini metra jest śmieszne, a porównywanie Warszawy do Sofii jedynie uwypukla jego brak znajomości faktów które można wyszukać w 5 minut. W Warszawie trudności polegają na lokalizacji miasta zbudowanego na piaskach, a finansownie budowy metra skutecznie hamuje Janosikowe.
Nawet nie uwzględnia paraliżu miasta trwającego kilka lat spowodowanego genialnym pomysłem potencjalnej budowy dwóch nitek metra jednocześnie.
@reksiuwielki: Trzaskowski nie lepszy: w dużej mierze jego propozycje to trwające lub planowane inwestycje np. Wymiana pojazdów komunikacji miejskiej czy dokończenie II lini metra. Większość obietnic kandydatów skupiają się wokół "wincyj socialu i wincyj metra" , a nie podejmują przyziemnych problemów miasta takich jak syf związany z reklamami, problemu bezdomnych w centrum, hali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia czy finansowaniem małych klubów/sekcji sportowych historycznych dla tego miasta, a przede wszystkim budżetu miasta.