Wpis z mikrobloga

@Reezu Takie sklepiki sam sie zaoraja. Mam obok siebie mały sklep, asortyment ok, blisko, ale nie można płacić kartą. Zasugerowałem właścicielowi by założył terminal a on na to: "ale to duze procenty trzeba płacić! Trzeba mieć gotówke przy sobie". Sprzedaż pewnie miałby z 30% większą bo jest dużo ludzi takich jak ja którzy płacą wyłącznie kartą. Tacy ludzie sami sie zaorają.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty No i to jest okej, bo 50 groszy to majątek nie jest i dokladac nie trzeba, a jak znajoma tam fajki kupowała za 14zł czy ktoś batona za 3zł i nie mógł kupić bo HEHE ZA MAŁO HAJSU to #!$%@?, dobrze że miałem jakaś gotówkę przy sobie bo by się nie kupiła ( ͡° ʖ̯ ͡°) A na stację jechać się nie chciało
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@mysz0n Są w każdej takiej umowie. Pokaż mi umowę w której nie ma takiego zapisu, i trzeba płacić minimum 20zł, czekam.
  • Odpowiedz
@Reezu: nie ma zapisu, że musisz płacić min 20zł, ale w umowie nie masz zastrzeżenia, że nie możesz tak zrobić. Równie dobrze sprzedawca może powiedzieć, że terminal w tej chwili nie działa. problem jest w debilnych prowizjach, gdzie na paczce fajek zarabiasz tyle, że jak ktoś Ci za nią zapłaci tartą to wychodzisz na zero lub nawet dopłącasz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@mysz0n Prowizjach? Pierwsze lepsze co znalazłem. Rzeczywiście #!$%@? duża prowizja

Zgodnie z nowelizacją ustawy o usługach płatniczych, która weszła w życie 29 stycznia 2015 r., stawka opłaty interchange nie może być wyższa niż: 0,2% wartości jednostkowej krajowej transakcji płatniczej wykonanej przy użyciu karty debetowej oraz 0,3% w przypadku karty kredytowej. Dla przykładu, płacąc kartą debetową za zakupy w wysokości 10 zł opłata wyniesie 0,02 zł. Nie jest to dużo.
  • Odpowiedz
@Reezu: ale masz z kimś podpisaną taką umowę? czy mówisz bo w necie przeczytałeś? żeby dostać terminal musisz podpisac umowę z pośrednikiem, który kasuje swoją prowizję.I to już nie jest 0,2% tylko około 1%, abonament około 40zł netto, choć im niższa kwota tym większe prowizje. Inaczej banki zachowują się dla marketów, a inaczej dla prywaciarzy.
  • Odpowiedz
@Reezu Na każdym terminalu jest numer do Agenta który dany terminal obsługuje. Dzwonisz i mówisz jaka sytuacja. On przyjeżdża i przypomina warunki umowy na terminal sprzedawcy. Jeśli dalej będzie taka sytuacja agent rozwiąże umowę na terminal ze sprzedawcą.
  • Odpowiedz
@Reezu u mnie w mieście można płacić kartą od 10 zł, ale jeżeli kupujesz papierosy czy alkohol to Pani powie, że nie sprzeda, bo za to nie można płacić kartą. Dopiero jak się ją postraszy, że się to zgłosi, to Pani sprzedaje z wielkim fochem xD
Chyba pora to naprawdę zgłosić.
  • Odpowiedz