Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@wypokk Mam pytanie, bo skoro ten sklep stracił kilkaset zł miesięcznie zarobku, to czy agent rozliczeniowy też nie stracił zarobku z potencjalnych płatności bezgotówkowych poniżej 20zł? To jak to jest?
  • Odpowiedz
@Reezu: LMGTFY

- Sprzedawca nie może ustalić limitu transakcji bezgotówkowej. To są wymagania organizacji płatniczych (czyli na przykład Visa, MasterCard i American Express - przyp. red.), one ustalają zasady w umowach z detalistami. Jest w nich wymaganie, że detalista nie będzie określał minimalnej kwoty transakcji. Byłoby to dyskryminowanie płatności kartą – wyjaśnił pan Wiśniewski. - Chyba że istnieje informacja, że poniżej jakiejś kwoty nic nie można kupić, obojętnie od sposobu płatności – dodał.

- Kwestie te reguluje m. in. nowelizacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego (Payment Services Directive) obowiązująca w Polsce od 20 czerwca br. – tłumaczy Wirtualnej Polsce eService.

Zgodnie z nią obowiązuje zakaz obciążania posiadaczy kart dodatkową opłatą i obowiązek akceptowania płatności kartą na dowolną kwotę transakcji.

To znaczy, że kiedy ktoś odmówi nam zapłacenia kartą – nawet za pudełko zapałek – możemy to
  • Odpowiedz
Zrobiłem jak powiedział Shadou, wziąłem jakieś gówno rzeczy za 14zł, pani mnie odesłała, zrobiłem tak ponownie, pani #!$%@? lekko no ale cóż zrobić, zadzwoniłem do agenta, powiedział mi tylko, że to nie pierwszy raz i prawdopodobnie rozwiążą z nimi umowę. Jestem okropny prawda?


@Reezu: https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do
  • Odpowiedz