Wpis z mikrobloga

@GruncleStan
@JakTamCoTam
@SpeedFight
@NooB1980
@Kasahara
To bardziej nie chodzi o to czy jest z zdrowy tylko w jaki sposób jest pozyskiwany, czy z plantacji palmy gwinejskiej czy z innych źródeł. Jak wiadomo palmy te rosną w Azji południowo-wschodniej, w takich krajach jak Malezja, Indonezja. Nie są to kraje wysoko rozwinięte, dochodzi tam często do wycinek rabunkowych, jednak większym problemem jest to w jaki sposób pozyskują ziemię pod plantacje, wycinając drogocenne gatunki drzew,
@Kasahara: Niewlasciwe podejscie wg mnie, ale kazdy swoj rozum ma. Oby tylko ci co

człowiek zje 1-3 razy w roku


@Kasahara:

jedza czesciej i nalegali na zmiane palmowego na slonecznikowy ubezp. sie prywatnie. Takie chipsy zawieraja Ww, ale T to zuooo w czipsach, ciastkach itd. Nie liczac czekolady. ;)

Poza tym dietetykow, czy techn. zywnosci optujacych za podmianka winno sie pociagnac do odpowiedzialnosci.(°°
@ruzowy_wonsz: To ciekawe, bo argumenty odwołujące się do etyki i sposobu pozyskiwania (poza tym że ja je stosuję) widziałem może u 3-4 osób na wykopie. Oczywiście nie znaczy to że nie ma takich osób więcej, ale generalnie w znaleziskach większość odwołuje się jedynie do tego że "to szkodliwy syf" a słonecznikowy to dla nich bez mała święty graal (a powinien być nim rzepakowy)