Wpis z mikrobloga

#medycyna #choroby #kiciochpyta #psychologia #psychiatria
Cierpi ktoś z was z chroniczne zmęczenie?
Mam taki problem, że od roku cierpię na chroniczne zmęczenie.Czym to się objawia?Spię 5 godzin = jestem jak zombie, śpię 9 godzin = też jestem jak zombie.Jak wracam z uczelni to musze się iść przespać bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować.Miałem robione kompleksowe badania, tarczyca, krew, vit d3 itd. przepisane przez psychiatrę, ale ten stwierdził, że według wyników jestem okazem zdrowia.Czym to może byc spowodowane?Może za dużo kofeiny?Dziennie wypijam 2/3 kubki kawy rozpuszczalnej, może ona powoduje, że jestem wiecznie senny i otępiały?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BiletNaKrucjate: Spróbuj zadbać o higienę snu, jeśli to możliwe kładź się spać codziennie o tej samej porze, śpij taką samą ilość godzin( ja np. śpię 7). Śpij przy otwartym oknie, ale w cieple. Nie kładź sie w dzień, odpoczywaj na siedząco. Kawę zastąp yerba mate. Odstaw cukier i syfne jedzenie na tyle, na ile się da. Zastąp to świeżymi warzywami typu surówy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@BiletNaKrucjate: miałam to, męczyłam się z rok czasu, hurr jedyny sposób to terapia poznawczo-behawioralna kek.
Któregoś pięknego dnia tate dał mi lek sirdalud, pobrałam z miesiąc, jedna tabletkę przed snem, od tamtej pory się wyregulowało.
Teraz z kolei mam problemy ze snem I czasem muszę wziąć by zasnąć XD ale nawet jak trzy dni śpię tylko po 4 godziny to nie jestem aż tak zmęczona jak byłam wcześniej nawet po
  • Odpowiedz