Wpis z mikrobloga

@Dan_Glannzig: w różnym środowisku. Kuzynka z chłopakiem była w Holandii 2/3 lata by na ślub zarobić i nie mogę powiedzieć by w kanon tego mema się wpisywali, ale mieli styczność z takimi przypadkami. Inni znajomi byli niedawno i przypadki jak z mema to codzienność. Ciekawe, że takie zachowanie zwykle wiąże się z praca fizyczna typu magazynier etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@rzaden_problem Najlepsze, że w Polsce nie miał takich nałogów xD Czasem wyskoczył na panienki, ale nie pił i nie palił więcej niż przeciętny Polak. Wyjechał i zaczęło się masakrowanie samego siebie...
  • Odpowiedz
@Conscribo: Ja przez swój 8 miesięczny pobyt w NL poznałem wielu Polaków, ale żaden z nich nie wyrządził mi krzywdy, nie sprzedał kosy w plecy. Wręcz przeciwnie większość służyła dobrą radą, jeden kolega woził po całej Holandii, inni zaprosili mnie na wigilię.

Pracowałem w magazynie, gdzie wymagane było zaświadczenie o niekaralności i język angielski. Owe dwa elementy powodowały, że nie miałem do czynienia z największą patologią, ale pomimo to miałem w
  • Odpowiedz
Pracowałem w Holandii 3 lata. Hotel pracowniczy itp.


@samuraj24: Dlatego ja na emigracji wynajmuje sobie mieszkanko i fajnie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko, że ja tu planuję kupić jakąś nieruchomość dla siebie i do polski przyjeżdżać w odwiedziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawą rzeczą jaka łączy tych wszystkich ludzi to jest "żal" do Polski. W Polsce ciężko, #!$%@?, itd. W sumie nie dziwie się tym postawom.


@Rafikov: Nie brałbym tego zbyt poważnie. Narzekanie to taka polska wersja "small talk" ;)
  • Odpowiedz
@Conscribo: Na podstawie bycia przejazdem przez Holandie rowerem sie wypowiem - chyba cos w tym jest. Akurat w tym kraju najczesciej mozna spotkac polaka podgatunek patus, przykladowo stoje pod marketem, mija mnie z wygladu typowy sebix gadajacy przez komorke i slysze cos w stylu "... #!$%@? dzis ma mi zalatwic takie jaranie ze #!$%@?, mozg #!$%@? bedzie #!$%@?..." xD

Swoja droga bardzo specyficzny kraj, idealny dla fana domkow, malych ogrodkow i
  • Odpowiedz
@marcelus
@Freezu
Tylko że ludzie nie znają się na pieniądzu i na oszczędzaniu, nie mówiąc już o inwestowaniu xd i w tym problem poza tym duża część wyjeżdżających to ludzie ze wschodu polski i ze wsi. Mam znajomą co pracuje jako osoba zajmująca się sprowadzaniem do Holandii pracowników z Polski... Przy okazji sama mówi że najgorszy sort i patola.
  • Odpowiedz