Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie odnośnie umowy o pracę, czy podczas zwolnienia lekarskiego można podpisać i pracować na umowie w Niemczech? Chodzi o to że kończy mi się okres wypowiedzenia w Polsce koniec listopada a chciałbym podpisać umowę w DE już 1.11.
#praca #niemcy
  • 9
  • Odpowiedz
@vaporizer: Sorry doczytalem ze zrozumieniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyjdzie po jakim czasie i wykopie to Polski Urzad skarbowy ze pracowales 2 razy na pelny etat mi sie dokopali po 4 latach ze pracowalem w danym roku i w PL i w DE i zarzadali korekty ale mi sie nigdzie nie nakladal czas.
  • Odpowiedz
@vaporizer: Dobrze pisze Ci @Zniszczenie do tego pamietaj, ze bedziesz musial za ten rok w obu krajach zlozyc zeznanie podatkowe(normalnie w Niemczech nie trzeba), przy czym jesli, jak podejrzewam, w Niemczech masz znacznie wyzsza pensje niz w PL to Niemczech powinienes przytulic ladny zwrot podatku za ten rok.
  • Odpowiedz
@vaporizer: Ja mam na mysli tylko rok przeprowadzki do Niemiec... nie korzystalem z ksiegowej, wypelnilem druczki na podstawie ulotki z urzedu i przy pracy 3,5 miesiaca w PL i 8,5 w DE dotalem jakies 450 euro zwrotu w Niemczech minus jakies 350 zlotych do zaplaty w PL. Jak rozmawialem ze znajomymi to jak ktos w Niemczech tylko kilka miesiecy w danym roku pracowal a reszte gdzie indziej to ze wzgledu na
  • Odpowiedz