Wpis z mikrobloga

#sql
#postgresql
#python
#django
#naukaprogramowania

Mam taki problem:

Mam sobie projekt w django i chciałem do niego pisać testy. Problem w tym, że przy próbie uruchomienia mam komunikat:

RuntimeWarning: Normally Django will use a connection to the 'postgres' database to avoid running initialization queries against the production database when it's not needed (for example, when running tests). Django was unable to create a connection to the 'postgres' database and will use the first PostgreSQL database instead.
RuntimeWarning
Got an error creating the test database: permission denied to create database

Baza danych jest na zewnętrznym serwerze (zakładałem sobie bazę na elephant sql). Z poziomu konsoli wchodzę sobie do bazy danych i robię:

ALTER USER user CREATEDB;

no i permission denied.

potem wpisałem:

GRANT ALL PRIVILEGES ON DATABASE base TO user;

ale nic to nie dało.

Jak nadać poprawnie uprawnienia?
  • 10
@mcnight95: settingsy są ustawione poprawnie i jak z poziomu apki robię wpis do bazy to wszystko jest ok. Problem w tym że do testów django tworzy sobie nową bazę i nie wiem jak nadać uprawnienie do ich tworzenia.

Jak to nic nie da to stworzę bazę na lokalnym serwerze, ale byłoby to przyznanie się do porażki.
@IsambardKingdomBrunel:
Może zacznijmy od podstaw:
podany uprzednio przeze mnie "ALTER USER user CREATEDB" określa nadanie praw użytkownikowi o nazwie 'user'! tu dajesz nazwę użytkownika np. mietek.
Tylko administrator bazy danych tj. najczęściej użytkownik o nazwie 'postgres' ma prawa do wszystkich opcji serwera.
Robisz to z konsoli 'psql' albo posłuż się PgAdminIII.
PostgreSQL serv. najczęściej nasł#!$%@? na porcie 5432, chyba, że inaczej zadeklarujesz w postgresql.conf lub pg_hba.conf.
Zacznij od poznania postgresa skoro