Wpis z mikrobloga

Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie tylko.

Religii właściwie udało się przekonać ludzi, że istnieje jakiś niewidzialny człowiek, który żyje w niebie, obserwuje wszystko co robisz każdej minuty i każdego dnia! Ma listę 10 rzeczy których nie chce, żebyś robił. A jeśli zrobisz którąkolwiek z tych rzeczy, to ma specjalne miejsce: pełne ognia, dymu, swądu, tortur i katuszy, gdzie ześle cię, żebyś żył i cierpiał, palił się i dusił, krzyczał i płakał przez całą wieczność, aż do końca czasu.

Ale on cię kocha! On cię kocha i chce twoich pieniędzy. Bo mimo że jest wszechmogący, doskonały i wszechwiedzący, to jakimś cudem zawsze ma problemy z kasą.

#bekazkatoli #gimboateizm #heheszki
prawarekasorosa - Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie...

źródło: comment_ODBPHsaEGBSGz2ahDdXYvEbjSsCcCD56.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: A to nie czasem tak, że religia ewoluowała?
Wiesz pierwsi ludzie wierzyli w duchy przodków, czy tam siły natury
Potem społeczeństwo się rozrosło więc na przodkach ciężko opierać wiarę.
Więc powstał politeizm, który może objąć większy obszar.
Aż w końcu zazdrośni kapłani jednego z bóstw stwierdzili, że to ich bóg jest prawdziwy.
I tak, pozbywając się konkurencji narodził się monoteizm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@prawa_reka_sorosa: na świecie istnieje kilka tysięcy religii z różnymi zasadami, wyobrażeniem życia po śmierci ale beka z katoli xDDDDDDD jacy oni głupi ha hahaha ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
opisując explicite proces zagłady Żydów, który obrazował teorię Augustyna.


@altersuperego: Nie rozumiem, w jaki sposób opis proces zakłady Żydów potwierdził rozwiaznie Augustyna jako prawdziwe?

BTW, czytałeś jakichkolwiek teologów lub filozofów wczesnochrześcijańskich?


Tak, ale dyskusja nie jest o mnie, a o rozwiązaniu Augustyna.
  • Odpowiedz
na świecie istnieje kilka tysięcy religii z różnymi zasadami, wyobrażeniem życia po śmierci ale beka z katoli xDDDDDDD jacy oni głupi ha hahaha ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@soltysek: religii na świecie jest na tyle dużo, że zagłębienie się w każdą z nich byłoby dla przeciętnego człowieka stratą czasu, więc wypowiadają się
  • Odpowiedz
@v1lk:

A tak poza tym to nie Bóg ma piekło, tylko pierwszy upadły anioł, Lucyfer.


Szatan jest stworzeniem boskim i działa z przyzwolenia boga, gdyby tak nie było bóg w jednej chwili by go zgładził a więc wszystko na świecie dzieje się wyłącznie dlatego, że bóg na to pozwala, bóg tak
  • Odpowiedz
Napisałem: zobrazował.


@altersuperego: I w jaki sposób potwierdza to jego rozwiązanie? Czy potrafisz to wyjaśnić, czy znów napiszesz ze czegoś nie rozumiem? Na razie dowiedziałem się jedynie tyle ze jego rozwiązanie jest prawdziwe, ponieważ opisał proces zagłady Żydów, który obrazował jego teorie. Dalej nie wiem skąd wiadomo ze to prawda, a inne rozwiązania są błędne.

To było pytanie na marginesie, zresztą retoryczne, bo jestem pewien, że nie czytałeś. Jakbyś miał
  • Odpowiedz