Wpis z mikrobloga

Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie tylko.

Religii właściwie udało się przekonać ludzi, że istnieje jakiś niewidzialny człowiek, który żyje w niebie, obserwuje wszystko co robisz każdej minuty i każdego dnia! Ma listę 10 rzeczy których nie chce, żebyś robił. A jeśli zrobisz którąkolwiek z tych rzeczy, to ma specjalne miejsce: pełne ognia, dymu, swądu, tortur i katuszy, gdzie ześle cię, żebyś żył i cierpiał, palił się i dusił, krzyczał i płakał przez całą wieczność, aż do końca czasu.

Ale on cię kocha! On cię kocha i chce twoich pieniędzy. Bo mimo że jest wszechmogący, doskonały i wszechwiedzący, to jakimś cudem zawsze ma problemy z kasą.

#bekazkatoli #gimboateizm #heheszki
prawarekasorosa - Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie...

źródło: comment_ODBPHsaEGBSGz2ahDdXYvEbjSsCcCD56.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: wojujący ateista jest tak samo głupi jak wojujący fanatyk religijny. Dziś ateizm stał się nową religią a ty widzę jesteś jej misjonarzem i prowadzisz tu jakieś rekolekcje nawracające na twoją nowa religię.
Ludzie myślący i wykształceni, którzy ukończyli coś więcej niż gimnazjum wiedzą, że religia jest pewną koncepcją filozoficzną i widzą, że twój mem jest po prostu głupi bo zrobił go ktoś kto nie ma pojęcia o podstawach tej filozofii
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD to wyjdź z domu, wyłącz Internet i tam ludzi nawracaj, Ty myślisz że postami i kilkoma komentarzami coś zmienisz?

Ten kretyn co własną żonę jak świnie na targu pokazał w negliżu, kilka tygodni temu, szkoda że on siebie nie pokazał. Cała ta wasza walka tutaj z katolikami kończy się gdy trzeba by było mamusi i tatusiowi powiedzieć, lub komukolwiek z rodziny, strach was zje A presja społeczna wysra i tyle z
  • Odpowiedz
@v1lk po co skoro w internecie łatwiej. I w ogóle nie mów mi jak mam żyć. Jak będę miał tak i wpływ na państwo jak kościół wtedy będziesz mi mógł sugerować jak żyć. U mnie w rodzinie wszyscy wiedzą i wiedzą też że jak zaczną temat ze mną to im braknie argumentow.

Strach to jest przyznać się przed światem że wierzy się w bajki i na siłę brnac w to dalej.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD bajki to są inne kategorie, a wiara to wiara, ale jak pisałem wyżej widać jesteś za malutki żeby to zrozumieć i oby w życiu nie przyszedł moment że będziesz krzyczeć o pomoc w tłumie A nikt nie przyjdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

W Internecie łatwiej? Raczej przez Internet wpływ chcą wywrzeć same lamusy społeczene które w normalnym życiu za wiele nie mają, i mieć nie będą.
Krzycz
  • Odpowiedz
@v1lk właśnie wygrałeś konkurs na najglupszy cytat roku xD

bajki to są inne kategorie, a wiara to wiara


XD

Jeśli będę wołał ludzi a nie Boga to na pewno się ktoś zjawi.

No i właśnie Twój argument stał się inwalida gdyż młodzi ludzie więcej czasu spędzają w internecie a ponad 50 procent w Polsce nie wierzy w Boga i odchodzi od kościoła. Starzy którzy nie mają internetu wciąż są na tyle głupi
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD młodzi to kto, dzieci 20lvl-? To nie ludzie, jeżeli nie pracujesz nie nosisz nic do społeczeństwa, więc co byś nie robił i tak nikt się z tym liczyć nie będzie (σ ͜ʖσ)

Poza tym, ze mnie możesz śmiać się do woli, mam swój stosunek do Boga i wiary i nic tego nie zmieni, a już na pewno nie płacz kilku dzieci w internecie
  • Odpowiedz
Dziś ateizm stał się nową religią a ty widzę jesteś jej misjonarzem i prowadzisz tu jakieś rekolekcje nawracające na twoją nowa religię.


@solo_ta: Jestem ateistą od plus minus 10 lat. A na ateizm nie da się nawracać, ateizm to po prostu odrzucenie stanowiska tekstów jako że Bóg istnieje. Ludzie sami muszą dojść do tego czy ich wiara w Boga jest uzasadniona.

Ludzie myślący i wykształceni, którzy ukończyli coś więcej niż gimnazjum
  • Odpowiedz
młodzi to kto, dzieci 20lvl-? To nie ludzie, jeżeli nie pracujesz nie nosisz nic do społeczeństwa, więc co byś nie robił i tak nikt się z tym liczyć nie będzie


@v1lk: ale już aborcja to zabijanie ludzi? Typowa chrześcijańska niespójność.
  • Odpowiedz
@Lipathor ależ oczywiście, mówię w imieniu kilku milionów ludzi, pewnie (σ ͜ʖσ) piątka dla Ciebie za logiczne myślenie.

A tak na poważnie, to czepianie się słówek, niezrozumienie tekstu pisanego oraz mielonego to chyba jakiś priorytet waszej grupy prawda? Po tym chyba można was poznać, w sumie nawet by pasowało. ()
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
Ależ to jest kanoniczny przykład #gimboateizm
W encyklopedii obok tego hasła, powinno być zdjęcie Twojego wpisu.

Do piekła wrzucasz się sam, poprzez swoje grzechy, tak jak sam jesteś sobie winny mandatu za przekroczenie prędkości.

Oczywiście możesz winić za to policjanta który ci go wypisał, ale to jest właśnie definicja gimboateizmu.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:

Bóg to mafiozo który grozi mi pobiciem, jeżeli nie zapłacę mu za ochronę

A Czy sędzia skazujący mordercą na karę więzienia to mafioso?

Bóg ustalił pewne prawa dla naszego dobra, a nie po to żeby Ci utrudnić życie. Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż. To są dobre prawa.

I tak jak każde prawo musi być przestrzegane, a za jego nieprzestrzeganie jest kara. Tak to działa w każdym państwie, chyba zauważyłeś?
  • Odpowiedz
Bóg ustalił pewne prawa dla naszego dobra, a nie po to żeby Ci utrudnić życie.


@dendrofag: Oj nie, ja trafie do piekła za sam brak wiary w Boga i jego zasady. Zaden sąd na ziemi nie wyśle mnie do wiezienia, tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ nie wierze ze istnieje.

Mafiozo tez chce dla mnie dobrego. Nie chce żeby ktoś mi spalił sklep, wiec zaoferował mi ochronę przeciwpożarową za niecałe 100zl na
  • Odpowiedz