Wpis z mikrobloga

Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie tylko.

Religii właściwie udało się przekonać ludzi, że istnieje jakiś niewidzialny człowiek, który żyje w niebie, obserwuje wszystko co robisz każdej minuty i każdego dnia! Ma listę 10 rzeczy których nie chce, żebyś robił. A jeśli zrobisz którąkolwiek z tych rzeczy, to ma specjalne miejsce: pełne ognia, dymu, swądu, tortur i katuszy, gdzie ześle cię, żebyś żył i cierpiał, palił się i dusił, krzyczał i płakał przez całą wieczność, aż do końca czasu.

Ale on cię kocha! On cię kocha i chce twoich pieniędzy. Bo mimo że jest wszechmogący, doskonały i wszechwiedzący, to jakimś cudem zawsze ma problemy z kasą.

#bekazkatoli #gimboateizm #heheszki
prawarekasorosa - Religia to najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pomyślcie...

źródło: comment_ODBPHsaEGBSGz2ahDdXYvEbjSsCcCD56.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elLimon pierwsze kilka zdań Ci odpowie

https://prasa.wiara.pl/doc/1096136.Tozsamosc-Lucyfera

@d___b masz dużo racji, ale zależy gdzie się żyje i jak, mamy teraz tą możliwość że jutro można żyć już gdzie indziej, tylko ludzie zachowują się trochę jak pies przy płocie szczekajacy na wszystko i wszystkich, w większości gdy otworzysz bramkę pies leci dalej nie wychodząc z podwórka, tak samo jest teraz z ludźmi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
v.....k - @elLimon pierwsze kilka zdań Ci odpowie 

https://prasa.wiara.pl/doc/109613...

źródło: comment_mcEycxsGwKsNtxOo5uQD35eaOmUPna3A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
I w jaki sposób potwierdza to jego rozwiązanie? Czy potrafisz to wyjaśnić, czy znów napiszesz ze czegoś nie rozumiem? Na razie dowiedziałem się jedynie tyle ze jego rozwiązanie jest prawdziwe, ponieważ opisał proces zagłady Żydów, który obrazował jego teorie. Dalej nie wiem skąd wiadomo ze to prawda, a inne rozwiązania są błędne.


@altersuperego:
  • Odpowiedz
Tak jak pisałem wcześniej w filozofii/teologii nie można oczekiwać dowodów matematycznych.


@altersuperego: Nie oczekuje dowodu matematycznego, po prostu chce wiedzieć w jaki sposób ludzie doszli do wniosku ze A jest prawdziwe a B, C i D już nie. Jakis proces eliminacji lub weryfikacji dowodów musiał zaistnieć.


Potwierdzeniem czegoś takiego może być sytuacja z życia, np. przykładem w jaki sposób augustynska teoria dochodziła do skutku jest Holokaust, opisany przez
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: nie często wypowiadam się na tematy religijne, ale ja to tam szanuje religię za umiejętność manipulacji niczym masowe media i ściąganie informacji od gawiedzi na poziomie Facebooka czy Google, a to wszystko bez nowoczesnej technologii!
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spowiedzi, takie pisanie swoich żali na tablicy FB - kapitalny sposób aby mieć wiedzę na temat nastrojów w rządzonym regionie, kto-gdzie-kogo-dlaczego... no wszystko.

Sztywne reguły, takie media które piorą mózgi i narzucają poglądy. A jak taka jednostka zaczyna wątpić, to już jego sąsiedztwo mu siłą udowodni że się myli i lepiej wierzyć
  • Odpowiedz
@altersuperego: Napisz wprost ze nie wiesz w jaki sposób do tego doszli, w przeciwnym razie potrafiłbyś to wyjaśnić. Moje pytania są bardzo proste, a pomimo tego nie potrafisz podać jednoznacznej odpowiedzi lub wyjasnienia.

Bo w tym momencie rozmowa z Tobą o złu to jak dialog z niewidomym o kolorach.


Daj se siana z takimi komentarzami bo i tak na mnie nie działają.
  • Odpowiedz
Potrafię, ale po co mam pisać na nowo to, co ktoś kiedyś napisał?


@altersuperego: Oczywiscie ze nie musisz, mi tak rybka. Chcialem po prostu sie dowiedziec w jaki sposób Augustyn rozwiazal problem, ale widac sie nie dowiem.

Co to jest za mentalność, która uważa że każdy jest zobligowany do tłumaczenia najprostszych
  • Odpowiedz
@dendrofag: Oj tak, Mafiozo daje Ci wszelkie niezbędne środki do tego żebyś mu płacił. Jeśli tego nie robisz to dlatego że stawiasz tej wielkiej łasce świadomy opór. Ten opór jest wynikiem twojej jak najbardziej suwerennej decyzji, do której masz pełne prawo. Tak jak morderstwo dla mordercy kradzież dla złodzieja czy zdrada dla cudzołożnika jest to kwestia Twojej decyzji.


@dendrofag: Na takiej zasadzie, to gdy w państwie totalitarnym nie
  • Odpowiedz