Wpis z mikrobloga

Dyskryminacja wzrostowa mężczyzn to fakt!

link do artykułu: http://www.jonathanrauch.com/jrauch_articles/height_discrimination_short_guys_finish_last/

Wnioski:

1) Wysokim przypisuje się pozytywne cechy charakteru (dojrzały, inteligentny, dominujący, pewny siebie) a niskim negatywne (dziecinny, uległy, nieśmiały, wycofany)

2) W wyborach prezydenckich prawie zawsze wygrywa wyższy kandydat (w Polsce wyższy Komorowski wygrał z Kaczyńskim, a z Komorowskim wygrał wyższy od niego Duda)

3) Większość prezesów dużych firm to ludzie wysocy, jest ich tam znacznie więcej niż w ogólnej populacji

4) Niscy mają gorzej także w rozmowach o pracę. Nawet przy identycznych kwalifikacjach, rekruterzy w 3/4 przypadków przyjmą wyższego kandydata.

5) Wysokim proponuje się wyższe pensje w pracy, nawet przy identycznym wykształceniu i statusie socjoekonomicznym. Różnice zaczynają się już od najniższego szczebla. Wysoki stażysta dostaje na start średnio 12% więcej niż niski

6) Kobiety zawsze widzą wyższych mężczyzn jako bardziej atrakcyjnych. Tylko 3% kobiet chciałoby się umówić z niższym od siebie mężczyzną. Oznacza to, że im niższy jesteś, tym uboższa jest pula twoich potencjalnych partnerek

7) Różnice w postrzeganiu wysokich i niskich nie są kulturowe, lecz zakodowane w ludzkiej naturze. We wszystkich kulturach plemiennych na świecie niscy są postrzegani jako pariasi. W plemionach, żadna kobieta nie chce mieć niskiego za męża. Żaden rodzic nie chce niskiego za zięcia

Nie można mówić że wzrost nie ma znaczenia.

#przegryw #tfwnogf #stulejacontent #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zalesie #zwiazki #redpill #blackpill #rozwojosobistyznormikami #takaprawda #wzrost #seks #ciekawostki #nauka
KolejnyWykopowyJanusz - Dyskryminacja wzrostowa mężczyzn to fakt!

link do artykułu...

źródło: comment_Uy0ZBDA4jLdmqIIVOE6v1EO1CsBRnkAr.jpg

Pobierz
  • 286
  • Odpowiedz
@Polkopsky: Na pewno ma grubo ponad 180, a może nawet 190. Ludzie mają tendencję choćby podświadomą do przypisywania sobie zasług za coś co nijak od nich nie zależy. Tak też nadzwyczaj często jest z ludźmi przystojnymi, wysokimi. Nie powiedzą: no fakt miałem szczęście urodzić się ładnym i jakoś mi dzięki temu idzie, ale będzie na siłę wmawiał brzydszemu, że to wszystko jego wina, i odpierał wszystkie argumenty. Im mocniej się zapiera
  • Odpowiedz
Bez sensu są takie statystyki, jakby mi się ktoś zapytał czy wolę umówić się z laską D, czy z A, to wybrałbym tą z D i co? to znaczy, że skreślam te z A? Wcale nie!
  • Odpowiedz
To by miało sens. W poprzedniej pracy najniższy z wyższej kadry kierowniczej był prezes, chociaż nie był króciakiem - miał ~175. Był tez najstarszy, więc jego 175 to jest pewnie średnio-wysoki wzrost jego pokolenia. Pozostali dyrektorowie i managerowie mieli powyżej 185 cm. Również niemal na wszystkich rozmowach kwalifikacyjnych na których byłem moimi rozmówcami były osoby wysokie. Zastanawiam się, co to dla mnie oznacza. I jak zatuszować fakt niskiego wzrostu w procesie rekrutacji
  • Odpowiedz
@Polkopsky: a głupoty Pan gadasz, mam 175 cm, dwie pewne dziewczyny, z którymi byłem, twierdziły, że nie będą z facetem, który jest niższy od nich, kiedy mają założone szpilki, jak taki byłem :D
  • Odpowiedz
2) W wyborach prezydenckich prawie zawsze wygrywa wyższy kandydat (w Polsce wyższy Komorowski wygrał z Kaczyńskim, a z Komorowskim wygrał wyższy od niego Duda)


@KolejnyWykopowyJanusz: Nigdy tak na to nie patrzyłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polkopsky: Żebyś wiedział. Jeśli kobieta ma jakiś upatrzony ideał faceta, to potrafi się go trzymać mocniej jak rzep psiego ogona i anie trochę nie spuścić z wymagań. Moja kuzynka lat obecnie 33, niepracująca i bądźmy szczerzy mocno poniżej przeciętnej z wyglądu odrzucała już zaloty kilku facetów, a o ostatnim który chciał się z nią spotykać mówiła do znajomych i do rodziny " niech najpierw idzie na operację plastyczną twarzy a nie
  • Odpowiedz
@Polkopsky:
1. Stary ja Ci piszę, że miałem dwa takie przypadki, gdzie laski twierdziły, że nie będą z takim facetem, a były, a nie mówię Ci ile miałem dziewczyn w swoich życiu, dziewczyn miałem wiele, raz nawet taką, która była 5 cm wyższa ode mnie. W sumie sam wolę mieć niższe, tak między 158-167 cm, lepiej się z nimi czuję i mogę sobie je podrzucać bez problemu ;)
2. Nie wiem
  • Odpowiedz