Wpis z mikrobloga

@zolwixx: zapis 5(2*2) sugeruje, że jest to jeden wyraz, więc można to wszystko objąć nawiasem. Tak choćby i Wolfram Alpha interpretuje. Tak, jak 4x/4x to raczej 1, niż x^2.
Ale w każdym razie nie powinno się używać ze względu na ryzyko niejednoznaczności.
@brasselOverload: właśnie nie sugeruje. zapis jest taki, że daje swobodę interpretacji. zapisz mi teraz ułamek 20/5 który chcesz pomnożyć przez iloczyn 2*2 :D dasz ułamek w nawias? :D już prędzej 20/ (5*(2*2)) było by ok, jeśli całość miała by być mianownikiem. Wiem co sugerujesz i Twój punkt widzenia jest na obrazku po lewej, mój po prawej, dlatego obie sa poprawne bo zależą od interpretacji. Zapis NIE JEST JEDNOZNACZNY.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosciany: chodzi o to, że kreska ulamkowa czasem nie jest traktowana jako zwykle dzielenie. Wtedy liczysz licznik i mianownik oddzielnie i wykonujesz działanie. Tu jest pokazana różnica między starym systemem, a nowym. #!$%@? i nie wiem czemu tak jest ale jest. Dlatego jak np. Liczysz w Excelu to musiales #!$%@? masę nawiasow, nie wiem jak to teraz wygląda.