Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiem, że nocna, ale nie mogę spać.

Uważacie że jak się jest w związku, to wolno czytać maile/sms-y partnera? Bo dla mnie to zupełnie jak tajemnica korespondencji, tego się nie robi i już. Znam hasła do skrzynek mailowych wszystkich osób z najbliższej rodziny, na wszelki wypadek, ale to nie znaczy, że kiedykolwiek tam wchodzę, żeby czytać prywatne wiadomości. Mamy do siebie zaufanie i tyle. Natomiast mój ostatni facet wykorzystuje każdą okazję, kiedy zapomnę zablokować komputer, żeby przeglądać moje maile i historię na messengerze. I w dodatku uważa, że to normalne.

#kiciochpyta #zwiazki #logikarozowychpaskow #nietagujebonocna
  • 72
  • Odpowiedz
@Kaczka-dziwaczka: > Niby sie nie powinno, ale jak sie nie ma nic do ukrycia to w czym problem
Nie, to tak nie działa. Ja nic nie ukrywam przed moim chłopakiem, ale gdyby czytał mój pamiętnik czy rozmowy z koleżanką to czułabym się obdarta z prywatności i czegoś co jest MOJE i nikomu nic do tego.
Twój przykład z odebraniem paczki jest trochę inny, bo jednak szukałaś smsa np. od kuriera albo
  • Odpowiedz
@janeeyrie: na początku przeglądałam jego telefon, tak z babskiej wścibskości. Ale zawsze tylko przy nim. On nigdy nic nie ukrywał i sam też nigdy nie przeszukiwał mojego telefonu. Nawet jak koledzy do mnie pisali, to tylko przekazywał mi telefon i mówił, że ten i ten napisał. Bez żadnych komentarzy. Teraz sama nie czuję potrzeby kontrolowania go.
  • Odpowiedz
  • 4
@janeeyrie Ja bym zrobiła ostrą inbę. Cudzej korespondencji się nie czyta i tyle, powinni go tego nauczyć w domu.
Tym bardziej, jak tylko wyczekuje nie zablokowania kompa. O.o

Ja też znam hasła (i mój facet też) do telefonu, czy laptopa, ale nigdy mi się nie zdarzyło nic tam czytać czy przeglądać. W drugą stronę zresztą też.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Miałam kiedyś dokładnie tak samo z jednym facetem. Już od początku wypytywał mnie o każdą wiadomość jaką dostałam na fb, a jak u mnie zamieszkał to też jak odchodziłam od kompa podchodził i sprawdzał mi historię w przeglądarce, rozmowy na fb xD Na początku myślałam, że to się zmieni, po prostu był w poprzednim związku zdradzony i byłam dość tolerancyjna dla tych zachowań. Skończyło się tak, że pod koniec 3-letniego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janeeyrie: zwykła ciekawość, zależy od człowieka w sumie. Ja swojej różowej też nie przeglądam wiadomości chociaż znam jej pin do telefonu i mam dodany odcisk palca, ale ona ostatnio jak spałem #!$%@? wzięła sobie mój telefon i przejrzała mi całego messangera xDDD.

@jozef-dzierzynski: zaufanie zaufaniem, ale to jest czysta ciekawość.
  • Odpowiedz
  • 9
@janeeyrie nienawidzę gdy ktoś mi przegląda telefon, maila, cokolwiek - nie tylko ze względu na moją prywatność, ale przede wszystkim prywatność osób które do mnie piszą. Jak koleżanka ma problem z facetem, to mojemu ewentualnemu niebieskiemu albo siostrze nic do tego i nie powinien z przyczajki tego czytać. Ja tak samo - nigdy nie przeglądałam cudzych wiadomości.
Mój były często mi przeglądał telefon i robił inby o dosłownie wszystko (w tym pożegnanie
  • Odpowiedz