Wpis z mikrobloga

#bushcraft #survival #plecak

https://www.militaria.pl/texar/plecak_texar_grizzly_65_l_black_p50179.xml
vs
https://www.militaria.pl/brandit/plecak_brandit_us_cooper_-_czarny_40_l_8008-02_p76352.xml

Aktualnie posiadam:
https://www.sklepmartes.pl/glowna/1269-plecak-branco-30l-elbrus.html#/kolor-black

Możliwe, że mój aktualny plecak ma pojemność 28l.
Podoba mi się jego wygląd, bo to taki typowo miejski plecak, jednak ostatnio brakuje mi w nim miejsca by dodatkowo dorzucić do niego kuchenkę gazową (chyba pudełko 11x11x10cm), kartusz z gazem, 0.5l lub 1l stalowy kubek i uznałem, że na te trzy rzeczy przydałoby się mieć dodatkowo 15l, czyli celować w plecak 45l. Nie wiem o ile większy będzie ten brandit cooper 40l w praktyce (Ma 52x30x32 cm, a mój obecny: 49x33x17 (17 to głębokość)).

W praktyce przydałby mi się plecak o wysokości 55-56cm, szerokości minimum 30cm, głębokości 25cm.
Ten 65l teoretycznie jest najlepszym wyborem, bo lepiej mieć trochę wolnej przestrzeni niż kombinować jak upchnąć coś na siłę.

Do codziennego użytku wystarczy mi mój aktualny plecak, ale na jakieś wypady nad jezioro na cały dzień lub do lasu, przyda mi się coś nieco większego, nie wiem o ile większego. Bralibyście ten 65l czy 40l? O tym 65l nie ma filmików na youtube i szkoda, że nie ma wersji 50-55l ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza: Żadna z tych firm.

Texara kupiłem jakieś 4 lata temu. Kilka elementów zepsuło się w ciągu pierwszych miesięcy - plastiki, rączka zamka. Na ten moment pruje się ścianką która oddziela gąbkę od komory. Plecak był używany prawie codziennie ale tylko do zakupów czy tam śniadanie do pracy w nim jechało. Drugi raz bym nie kupił.
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: często z różnymi firmami (mówię ogólnie o ubraniach i innych branżach) jest tak, że niektóre produkty są kiepsko wykonane, po taniości, a inne dobrze lub porządnie i zastanawiam się czy tak nie jest z Texarem. Jaki model plecaka kupiłeś?

A skoro żadna z tych firm to jaki plecak o wyglądzie miejskim (lub zbliżonym jak te dwa wyżej) polecasz? (ale budżet do 200 PLN, 250PLN to max)
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: i na pierwszy rzut oka ten model Traper ma same pozytywne opinie, gdzie co najwyżej oceniają jakość wykonania jako - ujdzie

W stacjonarnych sklepach pewnie nie znajdę plecaków tej firmy... Pomacać zawsze fajnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hamza: 65L moim zdaniem to całkiem sporo, nawet na weekendowy wypad. Weź pod uwagę, że jeszcze możesz do niego przytroczyć jakieś gabaryty. Co do tych konkretnych plecaków to nie Ci niestety nie poradzę, bo nie miałem takich.
  • Odpowiedz
@niebieska_cegla: w teorii 65l to nadmiar przestrzeni, ale zawsze te boczne paski kompresyjne odchudzą plecak, nikt nie mówi, że musi być wypchany po całą szerokość, a mój aktualny 30l jest właśnie tak nadmuchany, że trochę zabawnie to wygląda, tak jakbym był żółwiem xD
  • Odpowiedz
Obecnie nowe plecaki wychodzące z texara są bardzo dobrej jakości, posiadam jak dużo osób z branży bushcraftowo-leśnej texara urbana 33l jeden z lepszych plecaków w tym litrażu. Obecnie na stanie mam helikon edc w nylonie (bardzo dobry plecak), decathlon 30l folcaz z plecaki air na długie wyprawy oraz helikon matilda. Matilda jest dobra jako plecak obozowy lub wedrowki do 20 km dziennie, ale jako plecak miejski całkowicie odpada. Zobacz sobie jeszcze klasyka
  • Odpowiedz
@areksamotnik: nie wołałeś mnie używając @Hamza, dlatego dopiero teraz ujrzałem, że odpisałeś. Co do plecaka sparrow 30l, on będzie na 100% za mały dla mnie. Z tego co widzę w necie po wymiarach, 40l będzie w sam raz, choć idealny raczej byłby Cooper 3-Day 50L, w wielu sytuacjach byłby na styk (z malutką ilością wolnego miejsca), ale cena wysoka, 330 PLN + wysyłka, to już wolę ten 65l, który będzie
  • Odpowiedz