Wpis z mikrobloga

Dodałem #bekazkatoli na #czarnolisto (a rzadko zdarza mi się coś takiego)

Nie dlatego, że nie zgadzam się z tym, co ludzie tam wrzucają. Zazwyczaj popieram sens ich postów, ponieważ trafnie punktują wiele złych stron Kościoła. Ale jest dla mnie tego po prostu za dużo i nie mogę dłużej na to patrzeć. Szczególnie, że wiele z pojawiających się tam komentarzy zahacza o mowę nienawiści albo jest po prostu chamskich. W mojej opinii mogą one obrażać uczucia religijne katolików dla których wiara jest po prostu ważnym elementem ich życia. A czuję, że o tym aspekcie Kościoła często się zapomina, patrząc na niego tylko z perspektywy ogromnej instytucji, nie zwracając uwagi na zwykłych wiernych, którzy też tę społeczność tworzą.

Nie chcę wywoływać tym postem jakieś gównoburzy i jeszcze bardziej podsycać emocji. Chciałem po prostu wyrazić swoje zdanie i może zwrócić uwagę na jakość dyskusji na wykopie (i nie tylko tu)

#religia #katolicyzm #kosciol
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

biskup twierdzi, że niekatolik nie może być dobrym Polakiem

@lakukaracza_: Nie twierdzę, że katolicy nie atakują przykładowo gejów, czy "lewaków", ale ten komentarz jest wręcz wzorcowym przykładem na to, że żyjesz w zamkniętej bańce informacyjnej. Proszę posłuchaj sobie i pokaż mi gdzie tam jest jakiś atak na niekatolików ? Koleś właśnie PROMUJE chrześcijaństwo i w kulturalny sposób przedstawia swoją wiarę jako coś dobrego dla siebie i dla państwa.
bachuxd - > biskup twierdzi, że niekatolik nie może być dobrym Polakiem
@lakukaracza...
  • Odpowiedz
  • 1
@mateusz562
@lakukaracza_ mam cie za bystrego gościa a nie widzisz ze op to katol który wrzuca content w stylu "jestem ateista ALE" Tylko po to żeby nadać sobie funkcje adwokata diabła.

Uwaga, op to pedal a memy na początku pięknie go zaoraly. Elo Benc
  • Odpowiedz
Nie dlatego, że nie zgadzam się z tym, co ludzie tam wrzucają. Zazwyczaj popieram sens ich postów, ponieważ trafnie punktują wiele złych stron Kościoła.


@mateusz562: ale niestety coraz częściej wrzucają takie wysrywy i tak się wzajemnie klepią po pleckach, że za niedługo chyba będzie można opowiadać dowcipy o lakukaraczy i jego padawanach w typie kolegów w hondzie...
Szkoda, bo nadal zdarza się kontent śmieszny i celny.
  • Odpowiedz