Wpis z mikrobloga

Dodałem #bekazkatoli na #czarnolisto (a rzadko zdarza mi się coś takiego)

Nie dlatego, że nie zgadzam się z tym, co ludzie tam wrzucają. Zazwyczaj popieram sens ich postów, ponieważ trafnie punktują wiele złych stron Kościoła. Ale jest dla mnie tego po prostu za dużo i nie mogę dłużej na to patrzeć. Szczególnie, że wiele z pojawiających się tam komentarzy zahacza o mowę nienawiści albo jest po prostu chamskich. W mojej opinii mogą one obrażać uczucia religijne katolików dla których wiara jest po prostu ważnym elementem ich życia. A czuję, że o tym aspekcie Kościoła często się zapomina, patrząc na niego tylko z perspektywy ogromnej instytucji, nie zwracając uwagi na zwykłych wiernych, którzy też tę społeczność tworzą.

Nie chcę wywoływać tym postem jakieś gównoburzy i jeszcze bardziej podsycać emocji. Chciałem po prostu wyrazić swoje zdanie i może zwrócić uwagę na jakość dyskusji na wykopie (i nie tylko tu)

#religia #katolicyzm #kosciol
  • 31
@lakukaracza_: Różnica polega na tym, że nikt nie próbuje zwalczać kierowców tira i pod tagiem #bekaztransa nie ma #!$%@?ów którzy dodają po 10 wpisów dziennie. Co śmieszniejsze, to nawet opinie osób postronnych są zalewane jakimiś #!$%@? memami, upośledzonym symetryzmem, czy jakimś #!$%@? XDDDDDDD #bekaztransa ma charakter czysto humorystyczny, natomiast #bekazkatoli nieustannie jest łączony z szeroko pojętą polityką co automatycznie sprawia, że jest to coś więcej niż głupie heheszki.

Jedynym owocem jest
Są oni wykorzystywani jako argument do narzucania mi prawa kościelnego.


@lakukaracza_: Ale dlaczego by nie ? Przecież żyjemy w demokratycznym państwie i niestety(nie, że wszystkie są złe) wartości wyznawane przez kościół są również wartościami wyznawanymi przez katolików, to i dlaczego niby nie mieliby mieć prawa do tego by o te wartości walczyć w takim samym stopniu jak i Ty walczysz o swoje ?