Wpis z mikrobloga

#fizykateoretyczna #zainteresowania #nauka #fizyka

Zainspirowany teorią Wieloświata i rozważaniami na temat czasu postanowiłem przedstawić swoją teorię na ten czasu, która w zasadzie scala czas i przestrzeń ale w nieco inny sposób niż się to obecnie rozważa.

Celowo nie używam tu określeń takich jak; Czas, przeszłość, przyszłość czy teraźniejszość ponieważ uważam, że są one jedynie złudzeniem, a każda chwila, która była, trwa i będzie odbywa się w jednym i tym samym momencie.

Na pierwszym schemacie umieściłem koncepcję zdarzeń jako osobnych wszechświatów (slajdów lub fotografii), każda z cyfr pokazuje jakąś możliwość np. jeżeli 1 z prostokąta "było" to decyzja o tym, że zostałem w domu to 1 z "jest" oznacza, że siedzę przed komputerem, 2 z "jest" oznacza, że wziąłem się sprzątanie, a 3, że oglądam telewizję. Oczywiście schemat ten jest bardzo uproszczony, bo każda z kulek oznacza nieskończoną ilość możliwości czyli statycznych wszechświatów. To co my uważamy za upływ czasu jest czymś w rodzaju częstotliwości odświeżania tego wszechświata czyli zamiany go na nowy, zmieniony wszechświat o nieco innych parametrach. Na koniec jako, że nie ma czasu ten nieskończony stos wszechświatów spłaszczyłem do jednego wszechświata w którym to co było jest, a to co będzie już przeminęło. Taka koncepcja stwarza możliwość aby początek był końcem, a koniec początkiem. Tak wygląda moja koncepcja "czasoprzestrzeni", w której czas stoi w miejscu i nie jest potrzebny do zachodzenia jakichkolwiek przemian we wszechświecie..

T = 0
tojestmultikonto - #fizykateoretyczna #zainteresowania #nauka #fizyka 

Zainspirowa...

źródło: comment_6dYLwW6stPMVzAf3nf6ajBZyrUd3royX.jpg

Pobierz
  • 8