Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam kapitalny remont mieszkania, w tym wymiana okien (3 piętro - ostatnie), które znajduje się w bloku z płyty oddanym do użytku w okolicach 1994 roku - co istotne blok nie został jeszcze ocieplony. 4 otwory okienne + drzwi balkonowe.

Wydaje mi się, że znalazłem odpowiedniego sprzedawce - na rynku lokalnym ponad 10 lat, tak więc chyba zaraz się nie zwinie i nie zamknie interesu (raczej).

Otrzymałem dwie oferty.
1. Aluplast Ideal 4000, 5 komór, pakiet 2-szybowy, 2 uszczelki, ciepła ramka, zaokrąglone profile. szara uszczelka.
2. Budvar T-Modern, 6 komór, pakiet 2-szybowy, 2 uszczelki, ciepła ramka, zaokrąglone profile, szara uszczelka.

Które lepsze?

Aluplast jest droższy o około 300zł. tak więc różnica nieduża.

W obu przypadkach wybrałem klamkę Roto Secustic Swing (podoba mi się i wydaje solidna).
Okucia oznaczone są jako Roto NT, nie wiem czy to to samo co Roto NT Designo - dziś to cudo znalazłem w sieci i ukryte zawiasy są mega zajebiste oraz sam montaż i regulacja jest tak banalna, że chyba nie da się tego #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdy pytałem o montaż przy użyciu taśm paroprzepuszczalnych i paroszczelnych to babeczka twierdziła, że to się stosuje przy domach jednorodzinnych, w blokach z płyty nie ma sensu, bo i tak ciepło ucieka innymi miejscami. I w blokach tylko na piankę montują.

Druga sprawa, czy jest sens brać nawiewniki? Myślałem o ciśnieniowych, czy to tylko zbędny dodatek, przez który się będę #!$%@?ł bo będzie stamtąd wiało, a po jakimś czasie zbierze się tam chmara martwych owadów.

Trzecia sprawa, czytałem o rodzajach szyb i chciałbym wziąć szyby absorpcyjne lub refleksyjne, żeby latem nie umierać. Jest sens dopłacać? Nie znam jeszcze różnicy w cenie.

@Harmonijka - mogę prosić o pomoc?

#dom #mieszkanie #wnetrza #okna
  • 5
  • Odpowiedz
@Harmonijka: Aktualne :) W przyszłym tygodniu chce podjąć decyzje i wpłacić zaliczkę - bez tego nie zrobią dokładnych pomiarów, tak więc chce być pewnym co biorę ;-)

Co do szyb asborpcyjnych/refleksyjnych to już wiem, że mnie nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°) około 250zł dopłaty za m^2
  • Odpowiedz
@poton wybralem Budvar T-Modern i jestem zadowolony. Warto wziąć blokade uchylu, chroni przed zamykaniem sie okien przez przeciag. W czasie montażu musiala zostac lekko porysowana szyba. Ale reklamacja bez problemu została uznana przez przedstawiciela Budvar i wklad zostal wymieniony.
  • Odpowiedz