Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc ludzi zajmujących się grafiką komputerową. Interesuje mnie nauka grafiki wektorowej w programach Corel lub AI. Docelowo chciałbym zmieniać grafikę rastrową na wektorową coś na kształt postaci z GTA. Mam w związku z tym kilka pytań.
1.Czy Corel będzie wystarczającym narzędziem do nauki czy lepiej skupić się na AI?
2.Czy jestem w stanie osiągnąć odpowiedni poziom posiłkując się materiałami w sieci czy jednak płatny kurs jest szybszy i lepszy?
3.Mam słabe pojęcie o Corelu. AI włączyłem raz i jest to dla mnie czarna magia. Zakładając, że nie jestem ostatni w szeregu ile czasu orientacyjnie zajmie mi nauka do tego co potrzebuję.
Dzięki
#grafika #corel #adobe #grafikawektorowa #nauka
  • 8
@Stenad_Art

1. AI lub Designer od Affinity

2. Możesz posiłkować się materiałami z sieci, jeśli będziesz mieć odpowiedni lvl możesz zainteresować się czyms płatnym, w sumie najwięcej zalezy od Ciebie i jak do tego podejdziesz.

3. Dwa miesiące zeby ogarnąć soft i poł roku do trzech lat+ żeby mieć pojęcie o tym co chcesz robić, w między czasie ucząc się innych rzeczy i pracując na siebie, dużo samokrytyki życzę.

@Stenad_Art: @funeralmoon: Corel no owszem jest pełnoprawnym narzędziem ale kurde no nie jest niestety aż takim standarem a że nie jest wcale tak łatwo żonglować między nimi to najlepiej widzę po moich próbach z Affinity (Photo i Desiger, są na Windowsa w końcu) które jest ogólnie znacznie przyjaźniejsze, widać że interfejs nie jest obciążony wieloletnim zobowiązaniem wobec użytkowników już od pokoleń. ALE trudno Affinity używać poza własnymi projektami czy zespołem,
@Stenad_Art @funeralmoon @Saeglopur no i tak Corel jest pełnoprawnym narzędziem, kwestia łopaty, widzę Corelio od 10 lat praktycznie dzień w dzień ;) choc nie używam go do rysunku #takapraca u nas w firmie się sprawdza. Choć AI to po prostu standard, Affinity jest bardzo podobne i nie powinieneś mieć problemów z przejściem między softami.

Witam szanownych kolegów, zdrówka życzę, akcepcikow w piątek #pdk ( ͡ ͜ʖ ͡)
będziesz musiał się w Illustratora


@Saeglopur: Bez przesady, bez przesady. Ostatnio przestałem używać produktów Adobe. AD otwiera pliki Illustratora, zapisuje PSD i formaty wymienne.
Mam stary pakiet Adobe w razie czego, ale to "w razie czego" nie nadchodzi szczęśliwie.

Z Corelem jestem pogniewany za to, że nic praktycznie nie umie otwierać jego plików po za nim samym. A bywa wciąż (choć już tylko sporadycznie), że ktoś mi podeśle coś w tym
@sorasill: @funeralmoon: @Saeglopur: @sorasill: @Bartholomew: @geratius:
Dzięki za dobre rady. Zapomniałem dodać, że:
- posiadam CorelaX7 dla studentów
- to ja będę odbiorcą tych prac . Nie będzie więc potrzebne konwertowanie/zapisywanie plików w określonych formatach.
- o Affinity dowiedziałem się w tej chwili z Waszych komentarzy.

Jestem laikiem, który co prawda korzystał z Corela jakieś 15 lat temu ale były to bardzo proste plakaty. W tej
@Stenad_Art: W trasowaniu nie ma nic trudnego - jest po prostu pracochłonne. Pracy z krzywymi nauczysz się w pół godziny ;)
Tablet czy mysz. Są rzeczy które robić łatwiej myszką niż piórkiem (np. skład publikacji - nie wyobrażam sobie robienia takich rzeczy piórem ;)) Tablet to bardziej do bardziej precyzyjnych prac takich jak wycinanie tła, retusz czy dorysowywanie #!$%@?ów na czole.

A co do Affinity to polecom z cały epy. Mam