Wpis z mikrobloga

@zlote-golabki-winiego: Zawsze mnie takie mapki wkurzają. Jesteśmy jednym z biedniejszych krajów UE, ale nasza sytuacja ekonomiczna nie jest zespawana tylko i wyłącznie z Unią.

Śmiało, pokażcie resztę naszego rejonu ekonomicznego. Białoruś, Ukrainę, Rosję, Słowenię, Rumunię itd.
  • Odpowiedz
@Gomezo213: przecież to porównanie nie narzuca z góry jakiegokolwiek punktu widzenia. To co je narzuca to logo w prawym dolnym rogu ilustracji. Można za to posiłkować się przedstawionym obrazkiem w celu wyciągnięcia jakichś wniosków, nie wiem, np. na temat korelacji wysokości wynagrodzeń z możliwością nabycia jakichś dóbr, w tym przypadku gorącego produktu jakim jest Iphone, w wybranych krajach Europy.

A to że Polska jest biedniejsza od podanych krajów, jak sam
  • Odpowiedz
@zlote-golabki-winiego: nie moge tej manipulacji. Gdzie jest reszta krajow UE? Wybrane tylko te gdzie liczba godzin jest mniejsza xD? To hyba normalne ze poziom zycia i zarobkow w starej UE jest wiekszy... Jedyne co to mozemy patrzec na Czechow i Wegrow z tej listy zaznaczoncyh krajow i do nich sie porywnywac.
  • Odpowiedz
@wycalevets: Dla Ciebie czy mnie może nie narzuca żadnego punktu widzenia. Ale dla Janusza, który cannot into myślenie już narzuca ;). Nie mam nic do tego loga, taki sam poziom jak pewnej publicznej TV.
  • Odpowiedz
Ale brednie... W Norwegii 30 razy powiedzmy 200 koron, co jest całkiem niezłą stawką, to i tak jakieś 65% kosztu nowego srajfona. Zakop.
  • Odpowiedz
Iphone XS Max 512 GB kosztuje 1449 $ czyli po obecnym kursie to jest 5300 zł, a w sklepach jest za 7200 zł. Nie wiem jaka jest cena w pozostałych krajach z mapki ale te 2000 zł więcej niż wynika z przelicznika to trochę sporo...
  • Odpowiedz