Wpis z mikrobloga

@zlote-golabki-winiego: z tym, ze to uj a nie prawda. Kogo obchodzi cena oficjalna od Appla jak inny vat jest w Niemczech a inny w Norwegii? W Norge XS 256 gB kosztuje obecnie 13290kr, dzielac to przez 30 godzin jak na grafice otrzymujemy 443 kr na godzine a to daje 66450 NOK pensji miesiecznie, tylko, ze srednia w Norwegii to ok 40 tys a miediania blizej 27 tys jesli dobrze pamietam.
  • Odpowiedz
przecież to porównanie nie narzuca z góry jakiegokolwiek punktu widzenia. To co je narzuca to logo w prawym dolnym rogu ilustracji. Można za to posiłkować się przedstawionym obrazkiem w celu wyciągnięcia jakichś wniosków, nie wiem, np. na temat korelacji wysokości wynagrodzeń z możliwością nabycia jakichś dóbr, w tym przypadku gorącego produktu jakim jest Iphone, w wybranych krajach Europy.

A to że Polska jest biedniejsza od podanych krajów, jak sam niejako wspomniałeś, jest oczywiste. A ta grafika nie ma odkrywać Ameryki. Dlatego uwzględnienie Grecji też takim odkryciem by nie było. Tak samo jak ew. uwzględnienie Zimbabwe czy Timoru Wschodniego (bo czemu mamy się ograniczać tylko do Europy...)


@wycalevets: Ale bzdury, a wiesz jak działa manipulacja?

Zobaczmy przekrój IQ ludzi
  • Odpowiedz
  • 0
@bones1909 Takie rzeczy to akurat dobra lokata kapitału, one zwykle nie tanieją, czasem tylko drożeją a jeśli już tanieją to w tak nieznacznym tempie, że można sobie na to pozwolić
  • Odpowiedz
@zlote-golabki-winiego: A co z pozostałymi krajami Europy? Bo z tego co widzę to zostaliśmy zestawieni tylko z tymi na tle krórych wypadamy gorzej. Co ze Słowacją, Estonią, Grecją etc. Nie chodzi o równanie w dół ale pytanie zadane w tej mapce dotyczy europejczyków a nie tylko wybrane kraje.
  • Odpowiedz
żeby mieć szybciej niż premiera.


@doppelherz: Jak bardzo trzeba mieć nasrane w bańce by 6marnować dzień bądż dwa swojego życia w sprawie tak gównianej jak telefon.Po pralkę zapierdzielasz do szanghaju a po rower do kanady.Masz bardzo nudne życie czy brak ci sensownego zajęcia?
  • Odpowiedz
@Jarmuzyd: Skoro za PO na tego iphona musiałeś pracować jeszcze dłużej to chyba wstaje - powoli ale jednak. Podlicz sobie teraz ile więcej wyda na czynsz, opłaty i życie Norweg, Niemiec czy Anglik a zobaczysz że wtedy ta różnica będzie o wiele mniejsza.
  • Odpowiedz
a to przed PIS bylo inaczej????


@internet3000: Przez wszystkie poprzednie rządy było tak sobie ale PiS mówił, że za poprzednich rządów była bieda z nędzą a za ich jest super a też jest tak sobie. Mateusz powiada, że gdyby nie oni to nic by w Polsce nie wybudowano tylko zapomniał dodać, że duże kontrakty na infrastrukturalne i tysiące mniejszych było rozpoczęte i zaawansowane za poprzednich rządów i sfinansowane za kasę
  • Odpowiedz
@zlote-golabki-winiego a potem gadam z kimś z UK, który mi mówi, że płaci 30 funtów dziennie, żeby się dostać z domu do pracy i z powrotem, praca w ścisłym centrum Londynu i dom na obrzeżach miasta. Ja w podobnej konfiguracji płacę mniej niż 100 funtów we Wrocławiu za pół roku jeżdżenia xD.

Jak byłem w gimnazjum to też tak myślałem, jak tam na zachodzie jest cudownie bo płaci się mniej za
  • Odpowiedz