Wpis z mikrobloga

@Variv: to wynika z danych Eurostatu, które rith dodał. Tam średnią roboczogodzinę obliczono w następujący sposób:

The indicator presents the average compensation of employee received by hour worked, expressed in euro. It is calculated by dividing national accounts data on compensation of employees for the total economy, which include wages and salaries as well as employers' social contributions, by the total number of hours worked by all employees (domestic concept).
  • Odpowiedz
  • 14
@zlote-golabki-winiego Powiem tak, ludzie sami sobie są winni, kupują zwykły telefon, żeby tylko pokazać, że ich stać po to coś ekskluzywnego ich zdaniem. Jak dla mnie wysoka cena tych telefonów w Polsce to tylko i wyłącznie wina przeświadczenia klientów, że kupują produkt elitarny, nie dla motłochu. iPhone w Polsce ma świadczyć o statucie majątkowych danej jednostki. Dla mnie totalny debilizm ale jak chcą wydawać miesięczną pensję na kawałek elektroniki proszę bardzo.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: Nie wiem o którego iPhona chodzi jeden kosztuje 5 tysięcy drugi 7200.
Pochodzę z mniejszego miasta zarobki 2100 na miesiąc co daje 13złotych na rękę.
Zatem musiałbym pracować na nowego Iphona w wersji tańszej 384 godziny xD czyli ponad 2 miesiące xDDD
Ok to wersja bogatsza 553 godzin czyli ponad 3.5 miesiąca xD
JUŻ BIORĘ KREDYT I KUPUJĘ JABŁUSZKO XDD
Potem się ludzie dziwią że tak #xiaomi popularne :P Sam mam używanego Samsung Note 3 kupionego za 700zł i jestem zadowolony a może inaczej chciałbym nowego Note 9/Iphona ale mnie k---a nie stać i w tym kraju raczej mnie nie będzie na
  • Odpowiedz
@zlote-golabki-winiego: wyszarzymy kraje biedniejsze, żeby nie było porównania, no i dawny ZSRR Rumunów i Bułgarów hyhy. A i damy jeszcze Węgry bo Orban i można podkreślić że tam też słabe rządy

Tak własnie powstawała ta mapka ;) Co nie zmienia faktu, że wciąż jesteśmy pariasami w porównaniu do Zachodu...
  • Odpowiedz