Wpis z mikrobloga

@docent_kutz: błędna logika. Przyjmując świadomie Jezusa zabierasz się do poprawy redukując lub całkowicie niwelując w swoim postępowaniu popełnianie kolejnych grzechów. Tak jak Maria Magdalena szukając zbawienia w Jezusie, to ten jej rzekł "idź i nie grzesz już więcej", przez co jej wybaczył prostutuowanie się. I tak uczyniła i postanowiła za nim podążać. Lepiej być synem marnotrawnym, który się w porę opamiętał, niż synem zatracenia.
Gwoli ścisłości nie jestem ani wzorem do naśladowania, ani dobrym wierzącym. Wiele grzechów w swoim życiu popełniłem. Zbyt wiele. Dalej je popełniam, ale zacząłem to sobie w końcu uświadamiać. Dlatego przygotowuje się do przyjęcia Jego i wyzbycia się swojego wcześniejszego życia, bo tylko szedłem ku potępieniu. Odrzucam wszystkie religie, bo żaden papież, ani ksiądz, ani rabin czy imam mi nie zapewnią zbawienia. Wszelakie religie zostały skorumpowane. Tylko miłość jest prawdziwą wiarą w
@Przeminelo-Z-Wiadrem: Ale zdajesz sobie sprawę że o Jezusa nikt nie dawał #!$%@? do momentu Ewangelii. Po Jezusie było kliku innych takich ludzi, którzy chcieli Rzymian wykurzyc z Jerozolimy. Tylko że oni stawiali na inne rozwiązania niż Jezus. Poczytaj inne Ewangelię, a nie te zawarte w Biblii. Kościół sobie wybrał 4 z nich bo ładnie pokazywały Jezusa i jego "miłość". Inne pokazują jego raczej #!$%@?łą stronę.

Zanim zaczniesz dyskutować na jakikolwiek temat
@SH91: Studiowałem różne religie samemu i ich powstawanie, by wiedzieć, że np. powstanie islamu zawdzięczamy jednemu z papieży, który potrzebował dostępu do Jerozolimy, dlatego trenowali młodego mohammeda potajemnie i tłukli mu do głowy zmienione wersje wiary, by zbuntować go przeciwko żydom. Ale eksperyment się wyrwał z kontroli, bo oprócz militarnej potęgi zaczął mieć polityczną i religijną, to papież w obawie przed utratą władzy w Rzymie i na świecie zarządził krucjaty. Według
@Przeminelo-Z-Wiadrem: Ja też nie mam zamiaru kogoś zabijać bo wierzy, a ja nie.

Istotą rzeczy w moim mniemaniu jest bycie po prostu dobrym człowiekiem. Uczciwym, szczerym, prawym. A w co wierzysz? Mam to gdzieś. Jednak religia chrześcijańska ma i miała niestety bardzo duży wpływ na nasze społeczeństwo.

11 przykazanie powinno brzmieć: "Swoją religie zachowasz dla siebie". Boga nosi się w sercu jak już, a nie na pokaz.
@SH91: No niestety przez wiele cenzur, modyfikacji i apokryfikacji posłużyłem się najbardziej znanym przykładem, chociaż też spotykałem się z tym co mówisz. Dlatego nie uważam siebie za jakąś wyrocznie prawdy, bo prawda jest taka, że wszyscy daliśmy się oszukać. Mniej lub bardziej. Dlatego staram się dążyć do poznania prawdy. Co do tego, że wystarczy być tylko dobrym człowiekiem, to się nie zgodzę. Bo niestety grzechy są cięższe od dobrych uczynków i
Mogę się posłużyć przykładem tabula rasy, która to jakby była naszą duchową szatą. Na początku możemy mieć białą koszulkę, ale w trakcie naszej podróży się brudzi i niezależnie od tego jak dobrze byśmy o nią dbali i jak dobrze prali, to nie będzie takiej jakości i czystości jak na początku. A Jezus chce nam rozdać nowe koszulki( ͡° ͜ʖ ͡°) w zamian za przyjęcie Jego i pracę nad