Wpis z mikrobloga

Mirki mam kilka pytań dotyczących suplementów. Ćwiczę od 5 miesięcy i dotychczas tylko więcej jadłem + brałem bcaa i białko. Teraz pomyślałem, że może pora wziąć się za to na poważniej i zacząć brać kreatynę i jakieś inne pomocne suple. Tylko mam kilka pytań do bardziej doświadczonych.
1) Kreatyna- z tego co widzę wszędzie polecane jest zaczynać od monohydratu. Ale w tym filmie amerykański koksu mówi o jakiejś creacolinie/creapolinie która jest lepsza i nie wymaga cyklu brania i odstawiania. Tylko, że nie mogę znaleźć w necie żadnej wzmianki o takiej odmianie. Ktoś wie co to może być?
2) Multiwitamina- jaką polecacie? Podobno poprawia się przy ich braniu apetyt co by mi się bardzo przydało.
3) Suplementy na stawy- kiedyś zajechałem sobie bark na basenie i teraz potrafi się on odezwać w czasie ćwiczeń i męczyć. Brał ktoś może jakieś środki na to i może powiedzieć czy były jakieś efekty? W filmie gość zachwala jakiś swój produkt, że mu pomógł.
4) Jakieś inne pomocne suplementy? Tauryna do kreatyny? Jakieś przedtreningówki?
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #suplementy
Atraktor - Mirki mam kilka pytań dotyczących suplementów. Ćwiczę od 5 miesięcy i doty...
  • 6
@NAZZZ Kreatyna to kreatyna. Najbardziej opłacalny jest monohydrat. Możesz stosować stale. Natomiast suple na stawy nie mają cudownych mocy i nie naprawią ci barku. Na pewno będziesz go czuł. Musisz uważać na ćwiczenia, które go angażują i pamiętać o jego specyficznej budowie.
@Atraktor: kreatyna to najtansze mono, polecam z bulka owoce lesne tylko cholernie slodkie.
Na stawy msm, d3 i moze kwas hiaulorowy czy jakos tak(kfd ma supel collagen plus, ale bardziej bym polecal samo d3 I msm bo duzo taniej).
Multiwitamin nie polecam bo nadmiar witamin tez jest szkodliwy. Jak juz to d3, vit C i jakis B compleks
Inne pomocne suple to kofeina, wpc(ale w sumie to jedzenie), cytrulina jak masz