Wpis z mikrobloga

@pawelczixd: Bitcoin jest karykaturą i przeżytkiem, tylko dlatego że po prostu ma historię obrotu i rozpoznawalną/medialną markę nadal się jakoś utrzymuje. Niestety stał sie wręcz synonimem blockchain przez durne media co jest absurdem już całkiem.

Osobiście cały czas obstawiam Ethereum i w pełni go wspieram. Łatwo to teraz podważać przy aktualnych zmianach kursowych ale niestety to jest ciężar wcześniejszego sukcesu czyli tego że 77% ICO było realizowanych właśnie na ETH (z
@pawelczixd: jest spora szansa, że pawelczixdcoin byłby rewolucją, a przynajmniej mógłby nieco namieszać. Mogę pomóc ci założyć taki właśnie token personalny, będziesz mógł rozdawać go znajomym, którzy będą mogli odsprzedać go dalej licząć na wzrost popularności twojej marki jako osoby. Jeśli jesteś zainteresowany, daj mi znać.
ETH nigdy nie miałoby waluta więc nie liczyłbym na to że przejmie funkcje BTC


@banciur:
waluta bedzie to co jest najbardziej płynne i upowszechnione, bo najłatwiej na podstawie tego prowadzić biznes oraz aktywność ekonomiczną.
Nie patrząc nawet na literki XYZ to w świecie świadomość czego takiego jak "cyfrowe złoto" bedzie trzymać jakoś kurs BTC.
BTC moze za 20-30lat nie bedzie top protokołem ale prawdopodobnie w jakiejś formie przetrwa, ewentualnie stanie
ETH nigdy nie miałoby waluta więc nie liczyłbym na to że przejmie funkcje BTC


@banciur: Nie miało być nigdy walutą - jak i wszystkie te krypty nigdy nie powinny być spłycane do roli walut - ale nosi znamiona środka płatniczego i może być środowiskiem dla kontraktów więc nie ustępuje niczym Bitcoinowi nawet w tych najprostszych kwestiach.

tak samo jak złoto wiara w pieniądz i właściwości monetarne trzyma go gdzie jest, istnieje
a wręcz obserwuje się tylko wycofanie z jego przypadków użycia.


@Saeglopur: ja tam zawsze się dziwiłem, że ludzie tak się pchali w zabawę on chain kiedy prawdziwa impreza zaczyna się of chain gdy zaczynasz bawić się cześcią tego BTC jako zastawem no i w LN coś rusza sie w tę stronę.I bardzo fajnie ze te bloki się zapchały zobaczymy czy to zadziała.Życie nie jest zero-jedynkowe albo decentralizacja albo paypal.

i obrotu