Wpis z mikrobloga

Wczoraj, koleżanka, która pracuje jako kurator rodzinny, opowiadała trochę o swoich małoletnich podopiecznych. I ma takich dwóch braci, ogólnie z mega patolskiej bezrobonej i przepijaczonej rodziny, którzy kiblują już chyba z 3 rok w tych klasach gimnazjalnych (czy teraz podstawówkowych, mało ważne...) ze względu na znaczny procent nieobecności na lekcjach.

Zgadnijcie, kto złożył wniosek o WyprawkęPlus jako pierwszy w rejonie? xDD
Zgadnijcie, kto jeszcze w tym roku szkolnym nie był w szkole, a wczoraj mieliśmy już 12 września? xDDD

Ale Ty wstawaj, pij kawę, myj twarz i z ledwo otwartymi oczami jedź czym prędzej do pracy, bo patola potrzebuje Twoich pieniędzy! No już, jeszcze to #!$%@? czytasz? xDD


#bekazpodludzi #bekazpisu #4konserwy #neuropa #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_fLN2sioIkNHOGhGBF5aEU3X0hHqGLAHX.jpg
  • 122
U mnie w mieście kiedyś MOPS wymyślił, że trzeba przedstawiać faktury udokumentowujące wydanie pieniędzy z 500+ na potrzeby dziecka. Jak to nie pomagało, to nie było gotówki, tylko bony. (oczywiście tylko dla patologii)
W przypadku skrajnej patologii 500+ na specjalne konto i korzystanie za zgodą kuratora (przydzielonego przez sąd)
Czy dalej tak robią nie powiem, patola zawsze znajdzie sposób aby wymienić kasę z 500+ na alko.
@debustrol: ehh, mam żonę asystenta rodziny i kuratora społecznego w jednym + szarpałem się z jednym PCPR żeby wyciągnąć dziecko z rodziny zastępczej i wciągnąć do naszej, szkoda szczempić ryja na to jakie rodziny są #!$%@? i na ten #!$%@?ły system.
@cqwtg1355: z około 650 mld (350 budżet, 150 NFZ i 150mld ZUS) na nierobów idzie 6mld + 22 z 500+, przy czym znaczna większość rodzin z 500+ normalnie pracuje, ot jak na przykład moi sąsiedzi zza płota - 3ka dzieci, doktorantka i inżynier. Ale niech bedzie, że 30mld. 30mld to jest niecałe 5% PORAŻAJĄCE XD.