Wpis z mikrobloga

Wczoraj, koleżanka, która pracuje jako kurator rodzinny, opowiadała trochę o swoich małoletnich podopiecznych. I ma takich dwóch braci, ogólnie z mega patolskiej bezrobonej i przepijaczonej rodziny, którzy kiblują już chyba z 3 rok w tych klasach gimnazjalnych (czy teraz podstawówkowych, mało ważne...) ze względu na znaczny procent nieobecności na lekcjach.

Zgadnijcie, kto złożył wniosek o WyprawkęPlus jako pierwszy w rejonie? xDD
Zgadnijcie, kto jeszcze w tym roku szkolnym nie był w szkole, a wczoraj mieliśmy już 12 września? xDDD

Ale Ty wstawaj, pij kawę, myj twarz i z ledwo otwartymi oczami jedź czym prędzej do pracy, bo patola potrzebuje Twoich pieniędzy! No już, jeszcze to #!$%@? czytasz? xDD


#bekazpodludzi #bekazpisu #4konserwy #neuropa #pracbaza
debustrol - Wczoraj, koleżanka, która pracuje jako kurator rodzinny, opowiadała troch...

źródło: comment_fLN2sioIkNHOGhGBF5aEU3X0hHqGLAHX.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz: Jeżeli pobieranie zasiłku to jest kradzież, to korzystanie za darmo z technologii stworzonych przez państwo to też jest kradzież. Jeśli korzystanie za darmo z technologii nie jest kradzieżą, to i pobieranie zasiłku nie jest kradzieżą (osobiście jestem za drugą opcją, moje komentarze o złodziejach kapitalistach to tylko kpiny z cqwtg).

Już pomijam kwestię, że nazywanie pobierania oplaty za korzystanie z infrastruktury i usług to skrajny debilizm. Ale ja wiem, kucom
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz: jakto skąd? Państwo okrada obywateli a potem rozdaje pieniądze nierobom - kradzież
Państwo okrada obywateli, za uzyskane w ten sposób pieniądze wynajduje internet, a potem udostępnia go za darmo obywatelom - kradzież

To chyba oczywiste?
  • Odpowiedz
@kurczok: skąd masz internet za darmo? gdzie ty żyjesz? w świecie paróweczek? skąd są pieniądze? od obywateli. obywatel usa płacił na badania, i ma święte prawo badań nie finansować, ale dlaczego miałby nie mieć, to moralnie nie wiem, tak samo jak nie musisz finansować firm prowadzących badania nad mowymi kremami uv przez kupno produktów
ludzie którzy domniemanie wynaleźli internet bez innych stron mogli go zastrzec i patent mógł być ich, ale
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz: A internet nie jest za darmo? To google, albo fejsbuk płacą jakąś licencję za korzystanie z internetu, albo www, na którym oparły swoje usługi? DOSTĘP do internetu jest oczywiście płatny, w końcu za coś trzeba infrastrukturę utrzymać. Ale za www na przykład licencji nikt nie płaci

ja jako strona umowy społecznej między obywatelami a wybieranymi rządzącymi powinienem mieć coś do powiedzenia nt wydawania pieniędzy pobieranych od obywateli, a nie mam,
  • Odpowiedz
@kurczok:

jakąś licencję


internet nie jest opatentowany

oczywiście że tego też się tyczy dyskusja, bo nie zgadzam się na finansowanie takich a takich programów z moich pieniędzy, a zgadzam się na finansowanie badań, i w tym jest problem, bo niezależnie od mojej woli moje pieniądze i moja praca idzie sobie gdzieś tam daleko.

zawsze kiedy państwo zabierze ci 1000 zł to odda ci mniej niż 1000 zł bo trzeba opłacić posła,
  • Odpowiedz
jakąś licencję

internet nie jest opatentowany

@wytrenowanykremowkarz:
No dokładnie o tym mówię!!! Został opracowany przez państwowe instytucje i udostęniony ZA DARMO. Zatem osoby, które korzystają z internetu - technologii sfinansowanej z pieniędzy ukradzionych obywatelom - też kradną.

oczywiście że tego też się tyczy dyskusja

Nie, nie dotyczy. Dyskusja dotyczy tego, czy korzystanie z dóbr sfinansowanych z pieniędzy ukradzionych obywatelom jest kradzieżą.

To, że taki a taki wydatek Ci się nie podoba
  • Odpowiedz
@kurczok: ale ja przecież nie napisałem że w chinach jest kapitalizm, tylko że gdzie indziej niż komunizm ludzie mają lepiej. i internet nie został udostępniony za darmo bo obywatele za to zapłacili, nie rozumiesz prostego ciągu przyczynowo skutkowego? i nie państwowe instytucje tylko naukowcy w państwowych instytucjach

lurkowałem taga o akapie i natknąłem się na twoją wypowiedź

Nie rozumiesz. Nie dostaniesz pełnej wypracowanej przez Ciebie kwoty, bo część zabiera pracodawca, to
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz:
W nie-akapie państwo daje Ci drogi, policję i sądy, dostarcza wykwalifikowanych pracowników i daje lepsze lub gorsze warunki na prowadzenie biznesu - no kradzież...

Za zasiłki też ludzie zapłacili - nie widzisz prostego związku przyczynowo skutkowego?
  • Odpowiedz
@kurczok: ludziom pracującym zostały z rąk wyrwane pieniądze, bo nie chcieli finansować nierobów, a większość chce finansować cern. czego nie rozumiesz? poza tym państwo mi nic nie daje tylko inni obywatele pod przymusem pośredników rządzących
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz: Większość, nie wszyscy. ot, proszę: https://www.wykop.pl/wpis/35168121/zabawne-jak-wielce-oswieceni-ktorzy-walcza-z-kosci/

Są tacy, którzy chcą finansować nierobów. Są tacy, którzy chcą finansować CERN. I tym i tym pieniądze zostały odebrane.

Nie, nie ty łożysz na utrzymanie, tylko płacisz za korzystanie z nich. Są oczywiście usługi z których nie korzystasz, albo nawet nie chcesz korzystać, wolałbyś nawet za nie nie płacić. Ale cóż - to zupełnie jak z abonamentem za telefon. Spróbuj kupić abo bez pakietu
  • Odpowiedz
@kurczok państwowe uczelnie lepsze od prywatnych jaja jakieś XD otwarcie drwisz sobie ze mnie

używasz zwrotu państwo jakby to był jakiś osobny twór, a nie jest
państwo to obywatele, państwo to naród
odrzucam twierdzenie że państwo łoży bo jest ono nieprawidłowe i jeśli w następnym komentarzu go jeszcze raz użyjesz to kończę dyskusję definitywnie. pieniądze biorą się od podatników i jest to zbiór pieniędzy podatników a nie państwa

proste pytanie: czyje są
  • Odpowiedz
@wytrenowanykremowkarz: Jeżeli coś jest finansowane z podatków to jest to państwowe. Kropka.

I tak - państwo to jest osobny twór.
Aczkolwiek, zgadza się, państwo nie może istnieć bez obywateli. Ale państwo to naród? Serio XD ??

Odrzucaj - bo ja nie twierdzę, że państwo łoży. Nie zgadzam się, że ty łożysz. Za telefon też łożysz? Nie - płacisz za usługę. Łożyć to można na utrzymanie dziecka. Ty nie łożysz na drogi,
  • Odpowiedz
@kurczok: nie odpowiedziałeś mi na pytanie tylko coś tam o uczelniach państwowych i o łożeniu na drogi - nie odpowiedziałeś mi na pytanie kto utrzymuje drogi ja płacę podatki, z tych podatków są robione drogi, więc ja płacę na drogi i koniec XD
i może źle się wyraziłem - bez narodu nie istnieje państwo
  • Odpowiedz