Wpis z mikrobloga

No i stało się, umówiłem się na jutro na pierwszą wizytę z psychoterapeutą. Tylko problem jest taki, że trochę nie wiem w jaki sposób w ogóle zacząć z nim rozmowę, boję się, że nie będę w stanie przekazać wystarczająco jasno wszystkiego co mi siedzi w głowie. Powiedzcie mirki jak wyglądała wasza pierwsza wizyta? Bo im dłużej myślę tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie będę miał o czym gadać przez całą godzinę z obcym facetem.
#depresja #psychiatria #psychoterapia #feels #przegryw
  • 18
@Stegil: To on z Tobą zacznie rozmowe. Jeśli "boję się, że nie będę w stanie przekazać wystarczająco jasno wszystkiego co mi siedzi w głowie" to mu to powiedz i już masz początek rozmowy, o to w tym chodzi, żebyś mówił o tym co czujesz i myślisz a czujesz i myśli, że "boję się, że nie będę w stanie przekazać wystarczająco jasno wszystkiego co mi siedzi w głowie"
pytaniami sam wyciągnie od cb twój główny problem ..


@88chaos-STAR: Albo będzie milczał przez 10 minut i potem przekonywał, że klient tak naprawdę nie chce psychoterapii albo się do niej jeszcze nie nadaje, bo nie potrafi składnie odpowiadać.

Doświadczenie mówi mi, że nie warto dawać na to pieniędzy (prywatnie); lepiej już brać antydepresanty i ustawić się w kolejce do psychoterapii na NFZ + samemu szukać literatury i materiałów pomocowych w internecie
@Niewiemja: Poszło całkiem dobrze. Na początku obrazowo opisałem co mi jest i co mnie sprowadza. Potem psychoterapeuta zaczął zadawać pytania żeby poznać mnie bliżej. Generalnie godzina minęła szybciej niż się spodziewałem no i obyło się bez niezręcznych pauz. Następną wizytę mam w przyszłym tygodniu.
@Stegil: Psychodynamiczni to tacy bardziej teoretycy psychologii niż terapeuci. Bardziej tam będziesz królikiem doświadczalnym niż pacjentem. Za dużo domysłów, analizowania i teorii, za mało działania. Nie twierdze, że nie jest skuteczna ale jak Cie taki zacznie analizować to taka terapia może i z 10 lat potrwać
@Stegil: Jak sie zdecydujesz zmienić to szukaj gestalt albo poznawczo behawioralnej ewentualnie, moim zdaniem duzo lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Da sie czasem takich dorwac za darmoszke też przez miejskie osrodki psychologiczne