Wpis z mikrobloga

Pytanie do przedsiębiorców mających sp z o.o. Wysyłacie wyciągi z wszystkich firmowych kont bankowych do księgowego, zgadza się? A co zrobić w przypadku przyjmowania płatności np. przez Paypal?

Czy wtedy również muszę mieć dedykowane dla firmy konto i pilnować, by wszystkie transakcje były powiązane z fakturami/paragonami? Księgowy wtedy liczy z wyciągu z Paypala czy jak? #ksiegowosc #firma #biznes #pytanie #prawo
  • 14
@normanos: @popo_von_kox: jeszcze jedno pytanie, czy wg was współpraca z księgowym, którego znalazłem przez internet to dobry pomysł?

Mają swojego bloga, na którym wyjaśniają jak rozwiązać pewne problemy w branży. Widać, że mają doświadczenie, ale nie wiem czy nie lepiej znaleźć kogoś w swoim mieście. Co myślicie?
@Onbehalf: Nie jest to jakaś tam krytyczna różnica, która przesądzi o tym czy Twój biznes się powiedzie czy też nie. Jeżeli jest to mała spółka to również się nie "naoptymalizujesz" przesadnie. Grunt, żeby było zrobione i na czas, no i jeszcze najlepiej nie wydać na to majątku. Jaki rejon Polski?
na razie chce się upewnić, że jest sens zakładać sp zoo, bo później się okaże, że tylko życie sobie utrudniam :D


@Onbehalf: musisz z góry założyć ze spzoo to "same utrudnienia" bo defacto papierkologii a szczególnie w ksiegowości jest sporo i to nie jest już taka zabawa jak w przypadku DG. Tu już sobie nie wypłacisz kiedy chcesz i jak chcesz ;)

wg was współpraca z księgowym, którego znalazłem przez internet
@popo_von_kox: okolice Łodzi, ale firma internetowa i najlepiej by było bez biura. Jeżeli się uda to siedzibą może być wirtualne biuro, ew. mogę wynająć w innym mieście jak najtańszy lokal. Jaka spółka to się okaże, moim celem jest zostać małym przedsiębiorcą w przyszłym roku, a więc i tak pełna rachunkowość wchodziłaby w grę.

Tu już sobie nie wypłacisz kiedy chcesz i jak chcesz ;)


@normanos: tak się zastanawiam po moich
@Onbehalf wystarczy pewnie jak podeslesz księgowemu raz w miesiącu zestawienie co wplynelo/zeszło z PP i on powinien to po prostu zaksięgować jako inne środki pieniężne. A jak przelejesz kasę z PP na konto firmowe to przeksieguje to sobie na srodki pieniężne na koncie bankowym. Nie powinna to być dla niego żadna trudność :)
Mają swojego bloga, na którym wyjaśniają jak rozwiązać pewne problemy w branży. Widać, że mają doświadczenie, ale nie wiem czy nie lepiej znaleźć kogoś w swoim mieście. Co myślicie?


@Onbehalf: wybieranie księgowego na podstawie bloga, w których pisze artykuły tylko i wyłącznie dla wypozycjonowania swojej strony i o zagadnieniach tak skomplikowanych, które ogarnąłby student rachunkowości xD
@Adams_GA: może i tak, ale mam pewność, że ogarniają interesujące mnie modele biznesowe i nie muszę tłumaczyć co jak działa...

nie znalazłem ich z wyszukiwarki tylko z polecenia, no ale nie wiem. Mój obecny księgowy/prawnik nie zna chyba nawet angielskiego, to jak mi napisze polityke prywatności na strone?