Wpis z mikrobloga

Łoooo panie,
Miałem dzisiaj do czynienia z 4 ludźmi z bootcampów xD Takiego stężenia raka jeszcze nie widziałem. Średnia żądana pensja to 4,5k netto na UOP. Z testu wiedzy średnia punktów to było 6 na 30 możliwych xD
I jeszcze te repozytoria z bieda kalkulatorami. A weź się spytaj o odwrotna notację polską to o mało każde z nich się nie zesrało z wrażenia, szczególnie jak się ich poprosiło o rozpisanie algorytmu onp na kartce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bootcamp #programista15k #programowanie #it #rektutacja
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LeniwiecPracoholik: jaki sens mają pytania które można wygooglac w 10 sekund? xD. Może daj jakiś problem z którym spotkał się u was junior i oczekuj rozwiązania, staraj się naprowadzac. Mi się wydaję że powinno się zadawać pytania które nie są googlowalne. Rozwiązanie problemu przez jakąś abstrakcyjną koncepcje, a nie sposób jej implementacji. Wtedy masz odrazu czy kandydat umie kombinować i sobie radzić.
  • Odpowiedz
@warning_sign: Staramy się tego nie robić i ogólnie robimy wycisk. Niektórzy rezygnują, niektórzy znajdują pracę. Wielu po prostu jest przytłoczonych i wegetuje na i po kursie.

Nie mogę niestety zbyt wiele napisać, bo łatwa identyfikacja itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeniwiecPracoholik: : Przeczytałem zadanie, banał, myślałem ze zapytales ich co to jest i do czego służy. Jeżeli w sposób lapotologiczny mieli napisane co i jak, faktycznie banał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@j4ace: No i co z tego? Nikt nie musi tego wiedzieć i nie o tym jest rozmowa. Clou tematu, którego wielu dyskutujących bardzo usiłuje uniknąć to "umiejętność przełożenia prostego algorytmu na (pseudo)kod". Równie dobrze mogło tam być sortowanie (byle jakiekolwiek inne niż bąbelkowe) albo podany już przez kogoś przykład scalania dwóch posortowanych list.
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: nie czaje hejtu jaki spłynął n Ciebie za to zadanko. Ale chyba tym ludziom wydaje się ze programowanie to copy paste z dokumentacji albo stackoverflow bez przemyśleniu xD jak dla mnie good zadanko na praktyki, podobne daje u siebie w firmie
  • Odpowiedz