Wpis z mikrobloga

@namrab: dzieki, mimo to mam gdzies tam w glowie marzenie zeby postawic/kupic dom i ustawic sobie na tarasie teleskop w ciepla, letnia noc gapiac sie w niebo saczyc sobie piwerko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noniemozliwe: @Masterczulki: Mam Ioptrona CEM25P, aparat to Nikon D810A. Całość waży 8 kilo - sam teleskop około 5, ale dochodzi jeszcze osprzęt i dosyć ciężkie obejmy. Star Adventurer nie dałby rady z takim teleskopem, największa rozsądna masa na ten montaż to 2,5 do 3 kg, potem zaczynają się problemy ze stabilnością.
na ten montaż to 2,5 do 3 kg, potem zaczynają się problemy ze stabilnością


@namrab: czyli z jakąś lufą ciężko. Moje D750 i coś co ma 2kg (jest w ogóle coś takiego prócz lornetki?). Szkoda :/
CEM25P przeglądałem ostatnio, ale jakoś mało popularny u nas. Dlatego patrzę na EQ5 + silniki i np. jakiś MAK 180/2700. Wielu ludzi też twierdzi, że GO TO nie jest potrzebny. Im więcej czytam tym miej
@namrab: Wołaj jak już będziesz miał jakieś fotki. Ostatnie astrofoto robiłem z 10 lat temu i nie było mnie stać na żaden sensowny sprzęt. W międzyczasie się zacząłem się motoryzacją interesować i jakoś tak astronomia poszła w odstawkę. :-(