Wpis z mikrobloga

@agaja: nie wiem, co będzie, dlatego napisałam, że chciałabym karmić dłużej - czy się uda, nie wiem. "Poziom" odnosił się do stanu wiedzy, kiedy sądziłaś, że po 4. miesiącu będziesz rozszerzać dietę.
Mimo wszystko nie ma to zbyt wiele wspólnego z moim pierwszym postem, gdzie piszę, że karmienie dziecka przez kilka lat i atencyjne karmienie są moim zdaniem niesmaczne. Jak to się ma do tego, czy w ogóle będę karmić?
  • Odpowiedz
Hafija nie jest nieomylna i przeglądając ją widzę ten silny ruch "jestem matką, mogę wszystko". Z częścią informacji się zgadzam, ale hafija ma wielu przeciwników i, moim zdaniem, słusznie, bo nie wszystkie treści są odpowiednie.


@savanna: Co to znaczy że nie wszystkie treści są odpowiednie?
  • Odpowiedz
@savanna: Aaa nieodpowiednie dla Ciebie. Rozumiem. Mimo wszystko jej blog jest świetny, jest tam mnóstwo przydatnych informacji na temat karmienia i problemów jakie się przy tym napotyka. Bardzo dobrze że jest takie miejsce i nie rozumiem czemu tak lekcewazaco zareagowałas na jej wspomnienie. Naprawdę nie musisz karmić do 7 roku życia tylko dlatego że ona tam tak napisała. Albo że sama karmi długo. Ty nie musisz.
  • Odpowiedz
@CudMalina: ech, zobacz, co w sieci jest na jej temat. Nie jestem jedyną osobą, która nie zgadza się z tym, co mówi, tutaj próbuję być delikatna i nie napisać wprost, że to kolejna blogerka, ktora tworzy wokół siebie grono takich jak ty, ślepo zapatrzonych (co wnioskuję po twoim agresywnym tonie) niezależnie od wartości tych informacji. Pisałam już wcześniej co ja na ten temat sądzę, wystarczyło poczytać. I zamiast szukać w
  • Odpowiedz
@savanna: Nie, nie jestem ślepo zaopatrzona. Raczej mało ją czytam, bo nie mam takiej potrzeby. Ale jeśli zdarza mi się zapalenie piersi albo zatkany kanalik to u niej jest najwięcej porad jak sobie radzić. I to dobrych porad. Ginekolodzy czy położne często mają przestarzałą wiedzę. Mi np położna dokarmila dziecko mm w pierwszej dobie życia twierdząc że nie mam pokarmu więc czym chce niby wykarmic dziecko? Teraz już wiem że
  • Odpowiedz
@savanna: wiesz co, to, ze nie pochwalasz jej "stylu" nie zmienia fakty, ze jak slusznie pisze @CudMalina - laska robi swietna robote, jezeli chodzi o popularyzacje wiedzy odnosnie karmienia piersia.
To, ze nie odpowiada Ci kilka innych wkesti, nijak odnosi sie do rzetelnosci informacji przez nia na blogu wprowadzanych, o ile te sa poparte badaniami. A do takich ja sie odnosilam, nie zas do jej stylu rodzicielstwa, bo ono mnie w ogole nie interesuje ;)
Zagladam tam tylko w celu uzyskania informacji odnosnie laktacji i problemow z nia zwiazanych, reszta mnie nie ciekawi.

Poziom" odnosił się do stanu wiedzy, kiedy sądziłaś, że po 4. miesiącu będziesz
  • Odpowiedz