Wpis z mikrobloga

@Kismeth: zęby mają nawet półroczne dzieci. Chodzą dziesieciomiesieczne.
Wszelkie instytucje zalecają karmienie do 2 roku życia i dluzej...

bo dziecko w tym wieku zupełnie może jeść normalne pokarmy


@savanna: mleko to
  • Odpowiedz
@agaja: ok, ale do którego wieku? Pierwszy rok życia jest bardzo ważny, ok, ale czy dziecko mające 2,3,4 i więcej lat cokolwiek czerpie jeszcze z takiego mleka?
  • Odpowiedz
@savanna: no to pisalam - przeciwciala, komórki macierzyste.
Mleko matki jest dla dziecka zawsze korzystne i wartościowe. Także dla takiego, co na np.3 lata.
Kojarzysz Hafiję? Ona o tym dużo pisala.
  • Odpowiedz
@agaja: naprawdę jako źródło podajesz hafiję?

Jakieś rozeznanie w tym temacie też mam, o dziwo też mam zamiar karmić dość długo, jeśli będę mogła, jednak nie dłużej niż 1,5 roku, zdaję sobie sprawę z korzyści. I wybacz, ale trzeba kompletnie nie mieć wiedzy, jeśli się myśli o świadomym odstawieniu w 4. miesiącu, więc już teraz startuję z innego poziomu - to, że można podawać inny pokarm nie musi oznaczać rezygnacji
  • Odpowiedz
@Astarothh: normlanie dramat.
To tak bardzo krzywdzące co widzicie? lepiej tak niż w przestrzeni publicznej,pomijam ze ktoś to robi dla poklasku w internecie ale co nas to obchodzi.i kim jesteśmy by oceniać coś tak nieszkodliwego?
  • Odpowiedz
@savanna: no dlatego pisałam, że mi mnóstwo się rzeczy poweryfikowalo. Najpierw plany były wielkie, potem przyszedł koszmarny, wielotygodniowy ból (a zarówno póolozne, lekarze, jak i dwie cdl oceniali i wszystko było ok,każdy rozkladal reve ),wiec zaciskalam zeby i walczyłam o każdy dzień - ba, o każda minute pojedynczego karmienia - i marzyłam o chwili odstawienia.
Z całego serca życzę Ci,abyś nie musiała przeżyć takiej gehenny, jak ja i utrzymała ten
  • Odpowiedz