Wpis z mikrobloga

@pablosik: Tam to jest przecież standard z tymi autobusami. kierowca musi zaraz po wyjeździe z zatoczki wjechać na skrajny lewy pas i takie cuda się dzieją. Kiedyś wjechałem o 17:00 na Emili Plater to odcinek od Świętokrzyskiej do Jerozolimkich pokonałem w 50 min.
  • Odpowiedz
Czy to jest jakaś łamigłówka dla zdających egzamin na prawo jazdy?
Pytanie coś typu: Podaj kolejność, w której należy cofnąć bądź przejechać pojazdem, aby rozwiązać korek:
  • Odpowiedz
Przepisy przepisami ale na tym skrzyżowaniu bez działających świateł było pewne, że się tak stanie i policja powinna tam jak najszybciej przyjechac i kierować ruchem. Po pierwsze ludzie jadący Wawelska nie mieli żadnych szans przejazdu prosto. Po drugie jak mieli zachowac się ludzie skrecajacy w lewo? Rozumiem, że wy wszyscy przy działających światłach nie dojeżdżać do środka skrzyżowania i nie czekacie na okazję? Echh hipokryci.
  • Odpowiedz
Tam to jest przecież standard z tymi autobusami. kierowca musi zaraz po wyjeździe z zatoczki wjechać na skrajny lewy pas i takie cuda się dzieją. Kiedyś wjechałem o 17:00 na Emili Plater to odcinek od Świętokrzyskiej do Jerozolimkich pokonałem w 50 min.


@rafal-heros: Ja właśnie wczoraj niestety musiałem przejechać tamtędy i tej decyzji będę żałował po wsze czasy.
Wiem, że tam jest wyjazd z dworca ale już dwa autobusy wyjechały i ten kretyn jako trzeci się wepchnął. Tam się chyba nie da wjechać bez wymuszenia pierwszeństwa.

Wczoraj ewidentnie brakowało policji na ulicach bo Emilii Plater oraz Wawelska to był jakiś dramat i
  • Odpowiedz
@iamtehwin: Patrzac na te zdjecia to az sie ciesze ze mieszkam w powiatowym miescie Polski Z - do pracy zawsze punktualnie rowerem lub moturem dojade i nie martwie sie o zakorkowane ulice czy tez nie spuszczam sie na c-----y zbiorkom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kto takim idiotom daje prawo jazdy?

ja p------e xD c--j że za skrzyżowaniem nie ma miejsca ale JADE KURŁA bo mam zielone xD

Ale wciąż obowiązują przepisy ruchu drogowego


@iamtehwin: @BiesONE: Na skrzyżowaniu wysiadła sygnalizacja świetlna. Oczywiście można się wymądrzać co za idioci wjeżdzają na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu, ale fakty są takie, że ulica Wawelska/Kopińska (z której jadą autobusy) to ulice podporządkowane, a ulicą Grójecką w godzinach szczytu jadą NON-STOP samochody.
  • Odpowiedz
@iamtehwin: Sygnalizacja tam zdycha ze starości. Zabawne, że nikt nie chce postawić nowej - bo musiałaby odpowiadać aktualnemu rozporządzeniu: musiałyby powstać bezkolizyjne fazy do lewoskrętu*, co kompletnie zakorkowałoby skrzyżowanie na codzień.
* - jest jakiś wzór rozporządzeniu, który mówi przy jakim ruchu muszą być te fazy, tu się prawie na pewno łapią wszystkie relacje może z wyjątkiem północ -> wschód.
  • Odpowiedz