Wpis z mikrobloga

@iamtehwin: Mam z okna widok na skrzyzowanie Woloska/Domaniewska - jakies pare tygodni policja miala akcje, mniej wiecej przez tydzien-poltora stali i dawali mandaty za jazde buspasem, blokowanie skrzyzowania etc. Az milo bylo popatrzec.

Ale akcja sie skonczyla i znowu mozna sobie poobserwowac jak pieknie skrzyzowanie jest blokowane...
@iamtehwin: a i tak na tego co stanie przed pasami w dole zdjęcia debil z tylu będzie trąbił bo zielone a on nie jedzie xD do jazdy po Warszawie w godzinach szczytu potrzebna jest specjalna licencja: na olewanie baranów. Posiadłam ją po pierwszej sytuacji, kiedy debil z tylu trąbił i wymusił na mnie wjazd na skrzyżowanie, mimo że wystawała mi dupa na nie. Stanął idiota jeszcze tuż za mną i zbieraliśmy
jeździłem w katowicach a więc w mieście gdzie jest 10 razy mniejszy ruch.


@ks2m: Akurat katowickie skrzyżowanie Sokolska/Chorzowska/DTŚ jest najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w Polsce. Ruch w całych Katowicach też na pewno nie jest 10 razy mniejszy, co najwyżej 3-4 razy pod względem ogólnej liczby pojazdów, a współczynnik liczba pojazdów/na km drogi pewnie nawet wyższy niż w Wawie, więc realny ruch w obu miastach jest podobny
@iamtehwin: dzisiaj to samo myślałem w korku w Wawie o 19 - to co jest na zdjęciu to ostatnia faza rozkładu ruchu drogowego - WYŚCIG WYMUSZEŃ- kiedy korek jest tak przepotężny, że ludzie za skrzyżowaniem nie odjeżdżają to znajdzie się jeden kierowca który zostanie dupą auta na skrzyżowaniu a przodem na pasach, potem światła się zmienią i kierowcy którzy otrzymali zielone a chcą jechać w tym samym kierunku nie będą