Wpis z mikrobloga

Wg danych ONZ w ubiegłym roku mogło umrzeć z głodu nawet 20 milionów ludzi. Statystyki UNICEFu pokazują, że wśród nich było nawet 7,5 miliona dzieci. Piszę o śmierci głodowej, gdybym pisał o niedożywieniu wyglądałoby to jeszcze bardziej dramatycznie. Co tymczasem dzieje się w I świecie będącym beneficjentem wielowiekowego imperialistycznego wyzysku i stolicą kapitalizmu? Czy system, który do tego doprowadza nie zasługuje na miano zbrodniczego?

#antykapitalizm - obserwujcie i publikujcie
#neuropa #socdem #socjalizm #anarchizm #bekazlibertarian #bekazprawakow #kapitalizm #ciekawostki #lewica #gruparatowaniapoziomu #zbrodnia
3.....0 - Wg danych ONZ w ubiegłym roku mogło umrzeć z głodu nawet 20 milionów ludzi....

źródło: comment_TvkfQ77tRoHsP3GL72tk975Wkjza7b4O.jpg

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
@3n3bl0: Wczoraj zapytałem jak twoim zdaniem powinien świat wyglądać to mi nie odpowiedziałeś i nadal czekam, bo mnie to ciekawi. Co proponujesz zamiast systemu kapitalistycznego, wiem, że mogę się spodziewać czegoś ze spektrum socjalizmu, ale chcę wiedzieć jakie ty dokładnie poglądy reprezentujesz.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: Z praktyki problemem nie jest transport czy zła wola, a ludzka mentalność. Sieci wyrzucają przeterminowane produkty, bo pracownicy celowo zmniejszają sprzedaż produktów, żeby się przeterminowały lub zbliżyły do daty i mogli je zabrać za darmo/ kupić po promocyjnej cenie, co generowało większe straty niż wyrzucenie ich do kosza. Nawet nie wyobrażacie sobie skali tego zjawiska- info z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz
To jest problem, ostatnio wiozłem cały kontener bułek, chlebów itp z datą ważności do tego samego dnia. Nie rozdadzą tego, bo wtedy by stracili, ludzie by mniej kupili. Tak samo amazon niszczący rzeczy bo tak jest kosztowo - elefktywniej. Rozwiązaniem byłoby gdyby przekazywano to do jakichś mopsów, wtedy każdy biedny mógłby sobie to odebrać każdego dnia. To są problemy kapitalizmu, ale to i tak lepsze niż tylko ocet i zapałki na półkach.
  • Odpowiedz
@24GHzWireless: z tym ze tu chodzi o transport do innych panstw i stale dokarmianie czesci ludnosci. Na to nikt kto ma choc troche wyobrazni nigdy by sie nie zgodzil bo oznacza to kompletna zapasc rolnictwa w docelowym kraju ktore zwyczajnie nie bylo by w stanie konkurowac z darmowa zywnoscia. To dzialalo by tragicznie nawet gdyby pobierac za nia jakies minimalne oplaty.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: ludzie z rozwinietych krajow tego nie zrozumieja, jakby urodzili sie w miejscu, gdzie walcza o zycie za 1$ dziennie, a biezaca woda to luksus to dopiero by zrozumieli ¯\_(ツ)_/¯ a tutaj to jedynie zmartwienie wychodków 15k, czy kupic nowego ajfona. Wyżarty mózg konsumpcjonizmem, intsagramy, pudelki itp.
W kapitalizmie dodac mozna, ze bogaci sie bogaca, a biedni biednieją, ale nadal wiele ludzi tego nie pojmuje, bo kupia na kredyt nowy TV
  • Odpowiedz
@3n3bl0: przecież to popierana przez niektórych aborcja, bez ograniczeń czasowych (a nawet trochę przedłużona) :-(
Jeśli będziesz karmić wszystkich głodnych na świecie (a jest to fizycznie możliwe), to za lat kilka liczba głodnych się podwoi. Tak to niestety działa. Twoim kosztem, żeby nie było za pięknie. I kosztem Ziemi, która jakąś pojemność graniczną jednak ma.

Pamiętaj, osoby najbardziej eko powinny już dawno popełnić samobójstwo, w celu ratowania habitatu Ziemi...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3n3bl0: A może właśnie to przez brak kapitalizmu tak się dzieje? Czy sklep może za darmo rozdać ludziom czerstwy chleb i mieć może trochę reklamy? Czy może są miliony przepisów, że ostatecznie bardziej opłaca się wywalić go na śmietnik?
  • Odpowiedz