Wpis z mikrobloga

Wg danych ONZ w ubiegłym roku mogło umrzeć z głodu nawet 20 milionów ludzi. Statystyki UNICEFu pokazują, że wśród nich było nawet 7,5 miliona dzieci. Piszę o śmierci głodowej, gdybym pisał o niedożywieniu wyglądałoby to jeszcze bardziej dramatycznie. Co tymczasem dzieje się w I świecie będącym beneficjentem wielowiekowego imperialistycznego wyzysku i stolicą kapitalizmu? Czy system, który do tego doprowadza nie zasługuje na miano zbrodniczego?

#antykapitalizm - obserwujcie i publikujcie
#neuropa #socdem #socjalizm #anarchizm #bekazlibertarian #bekazprawakow #kapitalizm #ciekawostki #lewica #gruparatowaniapoziomu #zbrodnia
3.....0 - Wg danych ONZ w ubiegłym roku mogło umrzeć z głodu nawet 20 milionów ludzi....

źródło: comment_TvkfQ77tRoHsP3GL72tk975Wkjza7b4O.jpg

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
@3n3bl0: A w jakich krajach te bidulki dzieci umierają? W wolnościowych krajach opartych o kapitalizm? Czy może w krajach zbudowanych na lepiankach z błota, bez działającej gospodarki? Czy może w socjalistycznym raju - jakim jest np Wenezuela? Zarzutka 2/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@3n3bl0: a jak market miał zawieźć pieczywo ( towar o krotkim terminie przydatnosci) do azji czy do afryki? xD
Teleport?

Lepiej wyprodukować mniej i niech ludzie na ulicy się biją, kto zdąży kupić?
  • Odpowiedz
@3n3bl0: offtop XD to nie jest offtop, bo to wbrew pozorom ważne. Btw, robisz coś poza postowaniem takich obrazków w internecie i uczestniczeniu w marszach antify? Mam tu na myśli jaką pomoc dla najbiedniejszych itp.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: tylko wysyłanie żarcia nic nie daje, na youtube masz kilka reportaży co czarni zrobili w regionach afryki które dostawały i dostają sporo pomocy. wynikało z nich że nic w kierunku samowystarczalności a skoncentrowali się na rozszabrowaniu tego co przypływało za darmo i co zostało jeszcze z infrastruktury. Może pora przetestować wersję gdzie większy nacisk się kładzie na naukę jak sobie poradzić a nie dostarczenie gotowych towarów za darmo
  • Odpowiedz
A w jakich krajach te bidulki dzieci umierają? W wolnościowych krajach opartych o kapitalizm? Czy może w krajach zbudowanych na lepiankach z błota, bez działającej gospodarki? Czy może w socjalistycznym raju - jakim jest np Wenezuela? Zarzutka 2/10 bo odpisałem


@xkajteqx: może byś poczytał dyskusję pod postem zamiast pisać coś, co zostało już omówione (Wenezuela).. A wolnościowe kraje oparte o kapitalizm swoje bogactwo zbudowały w niezbyt wolnościowy sposób.

teraz zobacz co
  • Odpowiedz
@K_R_S: ludzie wypracowali dobrobyt, nie system. Temat alternatywy jest otwarty, zalinkowałem anarchistyczne FAQ jak się tym interesujesz.

Robol 2k, brygadzista 2,5k, kierownik zmiany 3,5k inżynier 5k manager 7k, prezes 10k. Tak to wyglada teraz, jak by to wyglądało w Twojej wizji?


@joyko: zbyt szczegółowe pytanie, to zależy od przedsiębiorstwa, warunków itd. To, na co zwraca uwagę lewica to wartość dodana pracowników najemnych zawłaszczana przez posiadaczy środków produkcji.
  • Odpowiedz
Co tymczasem dzieje się w I świecie będącym beneficjentem wielowiekowego imperialistycznego wyzysku i stolicą kapitalizmu? Czy system, który do tego doprowadza nie zasługuje na miano zbrodniczego?


@3n3bl0: Pączki ukradli czarnoskórym w afryce i wywalili je potem do kosza?
  • Odpowiedz
  • 0
@3n3bl0 czytałem, nic tam nie ma.

oczywiście że ludzie wypracowali. ludzie podejmujący dobrowolne decyzje to właśnie kwintesencja kapitalizmu
  • Odpowiedz