Wpis z mikrobloga

@MinnieMouse0: weźmy pierwsze z brzegu: polityk, wg wikipedii: "Polityk – osoba działająca w sferze polityki (...)", słowo "osoba" może oznaczać zarówno mężczyznę jak i kobietę, "polityczka" oznacza kobietę, pytam się - gdzie w takim razie jest słowo które będzie oznaczać polityka mężczyznę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gr8b8m8:

gdzie w takim razie jest słowo które będzie oznaczać polityka mężczyznę?


To słowo brzmi "polityk". Rodzaj męski. Nie wiem co właściwie chcesz osiągnąć przytaczając definicję encyklopedyczną (i to z wikipedii...) podczas gdy w ogóle nie o tym jest mowa i w zasadzie nie ma to większego znaczenia, na czym polega taka praca. Takie same definicje widnieją w encyklopediach też przy zawodach których żeńskie formy nie budzą żadnych kontrowersji. Przykład:

Nauczyciel
@MinnieMouse0: a czy ja powiedziałem, że ma znaczenie na czym ta praca polega? Chodzi mi tylko o słowo "osoba" (dlatego przytoczyłem tylko ten krótki fragment), "polityk" nie oznacza mężczyzny, oznacza mężczyznę lub kobietę, podobnie jak przy pozostałych określeniach. Formy żeńskie być może są poprawne, ale tylko w języku potocznym, zapewne dlatego, że są zbędne, powtarzam: kobieta to też "osoba" (no chyba, że uważasz inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°
@lavinka: jeśli nie chcesz być tak nazywana to nikt nie będzie Ciebie tak nazywał. Ja tutaj zwróciłam uwagę na to, że te nazwy wg języka polskiego są poprawne ¯\_(ツ)_/¯ Język ewoluuje i prędzej czy później wiele z tych rzeczy przyjdzie naturalnie i nikt nie będzie uważał tego za dziwne.