Wpis z mikrobloga

14/100 dni z książką

“Niewiele jest praktyk tak nieprofesjonalnych, jak zakomentowanie kodu: Nie rób tego!

InputStreamResponse = response = new InputStreamResponse();
response.setBody(formatter.getResultStream(), formatter.getByteCount());
//InputStream resultStream = formatter.getResultStream();
//StreamReader reader = new StreamReader(resultStream);



#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev

Podobało się? To zaplusuj i zapisz się do wołania (link w stopce)

************

[Chcesz być wołany?]
  • 24
Wołam zainteresowanych (25) z listy FEAofTruss
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @FEAofTruss @mikasjp @vorio @MAT3N @Trustm3 @wszystkiefajnenickisazajete @avangarda @mozetenbedziewolny @PhatFarm05 @owocbananowca @pan_cziken @Tojtek @dotnetboy @Anon95 @kMarek @JachuPL @maykel @ugotowany_kamien @dyktek @Movet @se_czytam @MaNiEk1 @pieczony_ziemniaczek @ogib @adish24
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (70)

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @niexus @MojaPuffa @CzulyTomasz @gruss_di @se_czytam @Kierman @enen @kaziu12 @NitaInco @stooley32 @Crisu @pan_cziken @briskmann @bakayarou @Pan_Jerzy @tommit @mikokuba1 @darkdancerr @villager @mors25 @zajo22 @TheMrDraven @misund @Mr_NiceGuy @nim537 @Misora @NoKappaSoldier73 @mefistofiel @
@AnonimoweLwiatko: tutaj mówimy o sytuacji zakomentowania kodu, który się zmieniło i zpushowania tego do repo, żeby później ktoś się głowił po co to zostało. Jedyna sytuacja jaką sobie wyobrażam, żeby to miało sens (i tak jest to dyskusyjne), to tymczasowe wyłączenia jakiegoś feature'a, ale to dosłownie na parę dni. Chociaż i tak wtedy kontrola wersji powinna zostać wykorzystana. A takie zakomentowane całe bloki w kodzie widzi się ciągle.
tymczasowe wyłączenia jakiegoś feature'a,


@FEAofTruss: Wtedy robi się tzw. feature flag ustawiany z konfiguracji.

Komentowanie kodu doskonale sprawdza się jako narzędzie szybkiego debugowania


@AnonimoweLwiatko: Na pewno nie tak doskonale jak debugger.

Czasem też chcesz wprowadzić tymczasowe zmiany lokalnie


Dopóki nie commitujesz, to możesz robić co tam chcesz. Tutaj chodzi o kod, który wchodzi do repo.

Ja zawsze wyrzucam zakomentowany kod i jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś potem powiedział, że
@Jakr: to ich problem. Tabletki niech kupia jak za bardzo do siebie to biorą, a to przecież komentarz do kodu, q nie do nich. Ja tam liczę na uwagi w review

@zavafoj: no czasami coś tam opisze jak wychodzi poza zadanie, ale jest dobrym pomysłem. Ale opis lepszy trzeba dać
@Ragnarokk: wydaje mi się że zależy jak wykorzystujesz TODO. Bo ja czasem korzystam, w ostatnim pół roku może skorzystałem z 5-6 razy i zawsze było to mniej ważne zadanie (jakbym nie zrobił to nic by się nie stało), do którego wracałem w wolnej chwili.