Wpis z mikrobloga

  • 599
Przeglądałam wczoraj olx. "Szczurzyca za darmo 6 miesięcy oddam". W innych ogłoszeniach tej samej pani malutka, jednopiętrowa klatka na sprzedaż. Dzwonię, pytam o choroby, powód oddania. Z pewnym zawahaniem słyszę "córka już się nie chce nią zajmować". Pytam, czy szczurzyca była sama - tak. (Szczury to zwierzęta silnie stadne). Powiedziałam, że wpadnę po pracy obejrzeć szczurka...

Wyniosła mi go grubawa 10latka, na ręku, w drugiej trzymając telefon i prawie nie patrząc na mnie i na szczurzyce. O dziwo szczurza bidulka wyglądała na zadbaną, ale bardzo bała się ludzkich rąk. Zgarnęłam szczure do transportera. Powiedziałam, że następnym razem jak bierze się zwierzątko, to trzeba się przyłożyć do opieki, bo to nie kolejny gadżet ani zabawka. Młoda pokiwała głową i jak wchodziła do bloku, to wypadł jej ten wypasiony telefon prosto w kratkę odpływową taką na podeście do klatki schodowej XD Poryczała się w 5 sek, ale udało mi się otworzyć kratkę i sięgnąć po fona. Z sarnimi oczami wybełkotała 'dziękuję'...
Na szczura dalej nie spojrzała.

#szczury #zwierzeta #historiajednejfotografii #zwierzaczki #zoologia
supi - Przeglądałam wczoraj olx. "Szczurzyca za darmo 6 miesięcy oddam". W innych ogł...

źródło: comment_nYHrOHE2DLVaTPKMooa8drLXP14kX4Si.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supi: U ciebie na pewno będzie jej lepiej.
Moja mama to jednak miała złote metody sprawdzenia, czy będziemy się zajmować zwierzakiem:
- Chce chomika ----> Ponad miesiąc wymieniania pustej klatki, do której mama nasypała trocin i wylewała wodę wymieszaną octem; chodzenia na stragan po warzywa i krojenia ich.
- Chcę kawię domową ----> j.w plus rozmoczone rodzynki imitujące g---o i chodzenie po mlecze
- Chcę żółwia -----> wymienianie wody w
  • Odpowiedz
@supi: Mamy dwie szczurzyce. Fajne domowniki, tylko rzeczywiście jak nie ma się czasem czasu to szkoda ich bardzo. Czasem wyglądają z tej klatki z takimi smutnymi oczami :( niestety dzień w dzień nie mamy czasu dla nich, ale tak co 1.5 dnia. I tak lepiej, niż poprzedni właściciel bo generalnie tylko w klatce siedziały.
Jedna jest identyczna do tej co na zdjęciu ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Sarseth jak klatka duża to małe się potrafią sobą zająć. Ale stadko 3 osobników jest nieporównywalnie weselsze XD właśnie na fotce to z olx dumbo syjamska się okazała, śliczna :)
  • Odpowiedz
@supi: U mnie czterech panów. Teraz odkąd mam dziecko mam dla nich o niebo mniej czasu i niestety dość słabo to znoszą. Zaczęły mi się bitwy w klatce :(
  • Odpowiedz