Wpis z mikrobloga

Mirko, jest sprawa. Byłem dzisiaj na ustawieniu zbieżności, ale Panom nie udało się odkręcić śruby do regulacji końcówki drążka, kazali mi czekać trzy godziny jak chcę, żeby to ogarnęli, chcieli ciąć kątówką :|
Pytam ziomeczka czy bardzo jest zwichrowana ta geometria, mówi niewiele, mieści się w normach, ale na granicy. Podziękowałem i pojechałem, nie miałem czasu tyle czekać. Najlepsze, ze rok temu sam wymieniałem te drążki i odkręciłem je bez super dużych problemów i wymieniłem bez żadnych specjalistycznych narzędzi xD
I teraz pytanie do Was ( ͡° ͜ʖ ͡°) w załączniku ilustracja tego co zobaczyłem na monitorze.
Jak ziomeczek przekręcił lekko kierownicą, tak że zielona strzałka się przechyliła w prawo, to czerwona strzałeczka się zrobiła zieloną. Mogę to sobie ustawić w domu jak mi się uda okręcić śrubę? I jak te rysunku się przekładają na rzeczywiste ustawienie kół? :D koła są dołem pochylone do środka? Było tam więcej podobnych strzałeczek, ale wszystkie były zielone, poza tymi, największymi.

#samochody #mechanikasamochodowa #kiciochpyta

aroaro1993 - Mirko, jest sprawa. Byłem dzisiaj na ustawieniu zbieżności, ale Panom ni...

źródło: comment_Rq4cbKkrkdACgQNJk2Pvh8tXGdrWsbV2.jpg

Pobierz
  • 18
I wołam zaprzyjaźnionych mireczków mechaników, proszę o wyrozumiałość ()


@aroaro1993: Ja zawieszenia unikam jak ognia. Najprędzej to powinno się udać rozruszać samą końcówkę ale wtedy regulacja jest o cały obrót końcówki a nie ile się chce.