Wpis z mikrobloga

Gdzie szukać szczęścia, w codziennym życiu?
Doszłam do ściany, i kompletnie nie rozumiem, jak można się cieszyć z...życia? z codziennych czynności?

Codziennie robię to samo - wstaję, jem, sikam, myję zęby, myję włosy, zapierd.alam do pracy, marnuje 8h w jakimś biurze, żeby na koniec miesiąca "powąchać" 1600zł, które notabene na nic nie starcza. Potem pierdoły dnia codziennego - zakupy,sprzątanie, gotowanie,jedzenie. Potem chwila tv, kompa, i znów - mycie się, spanie. To samo w kółko i w kółko.
Odskocznia w postaci spotkania w weekend z koleżanką czy kupienie sobie nowej pary spodni albo pójście do kina. Płacenie rachunków i płakanie, że ledwo starcza. "Szał" w postaci 2 tygodniowego urlopu, gdzie rok ma 52 tygodnie, a szef z łaski daje "nieprzerwany 14 dniowy urlop". Święta, spotkania rodzinne. Lekarz, choroba, w kółko i w kółko to samo. Rok za rokiem, dzień za dniem.
Aha, chwilowa odskocznia w sporcie, albo czytanie książki, czy malowanie - wszystko, co się nazywa "hobby"

I serio - z czego tu się cieszyć? TO SAMO, ciągle to samo...w kółko te same czynności, aż do śmierci.
Czy przesadzam? Przecież to jest BEZ SENSU, jak można się fascynować takim życiem? Jak można się cieszyć z "normalności"??? Z robienia w kółko tego samego?

P.S. Bieganie nic nie daje, wciąż jest to samo...

#depresja #psychologia #senszycia
  • 194
@hetvai7: A co robisz żeby się cieszyć życiem? Sory, wiem, że pytam jak małe dziecko, no ale tak się zastanawiam co ludziom sprawia radość, mimo, że trzeba procować ,jeść, gotować, spać i tak dalej...
@Nowarozowa: dużo rzeczy, bardzo prostych rzeczy, rzeczy które brzmią jak jakieś slogany, bieganie, czytanie, granie

Czasem jakiś spacer, grzyby, uczę się grać na instrumencie, czasami chce się tej normalności ale z drugiej strony cholernie boje się tej rutyny
@Nowarozowa: Życie zdecydowanej większości ludzi tak wygląda i nie jest tak, że Twoje życie jest gorsze, tylko o to że nie umiesz się cieszyć z niczego. Szczęście to wybór. Jedni potrafią być szczęśliwi z 1k i możliwością zachlania co weekend, a inni z 20k i możliwościami na o wiele wyższym levelu nie będą. Oczywiście łatwiej jest być szczęśliwym będąc bogatym, ale wystarczy spojrzeć jak często piękni, bogaci i żyjący ze swojej
to znajdź faceta zalozcie rodzine to się zmieni


@lubie_piwo: Co się zmieni? Że będzie mieć jeszcze mniej czasu dla siebie bo będzie musiała się poświęcić dzieciom? Najgorsza rzecz jaką można zrobić, sprowadzić na świat nową osobę samemu będąc nieszczęśliwym.

zazwyczaj inna osoba


@Naxster: Na rok, może trzy. Potem zakochanie odchodzi, a druga osoba to częściej dodatkowa praca i problemy. Chyba że chodzi Ci o ciągły haj-zakochania.

@Nowarozowa: Jakbyś chciała
@Corkamalarza: A wiesz co ja sobie to pytanie zadaję kilka razy dziennie i właśnie NIE WIEM jak bym chciała,żeby moje życie wyglądało. Może jestem sfrustrowana, bo większość znajomych lubi swoją pracę, ja pracuję, bo muszę, nie pracuje w zawodzie, ciągle wysyłam CV, męczę się w obecnej pracy, ciągle sobie odmawiam wielu rzeczy, nie wiem...nie mam własnego mieszkania, pomocy finansowej, ani jakiegoś pomysłu na życie. Gdzieś tam w pewnym momencie chyba się
Potem zakochanie odchodzi, a druga osoba to częściej dodatkowa praca i problemy


@Corkamalarza: jeżeli pojmowanie miłości nie wykracza poza nastoletnie lata, bądź ktoś jest tak skrzywdzony przez świat i cyniczny... to tak.
Jeżeli jednak się kogoś kocha, a nie jest zakochanym to radość będzie ci sprawiać ta osoba całe życie

Plus nie mówię tylko o miłości, przyjaciele też się liczą. Robienie tego samego z innymi ludźmi nigdy nei jest robieniem dokłądnie